Lietuvoje

2021.07.27 15:22

Prezidentas įvertino jėgos panaudojimą prieš protestuotojus Rūdninkuose: tai yra prasto dialogo pasekmė

atnaujinta 15.36
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.27 15:22

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad protestai Rūdninkuose, kur siekiama įkurdinti neteisėtų migrantų, ir policijos įsikišimas, panaudojant jėgą prieš protestuojančius gyventojus yra prasto dialogo su visuomene pasekmė.

„Tai yra pasekmės prastos dialogo pradžios. Dialogas pačioje pradžioje neįvyko, todėl jis sukelia natūralią priešpriešą, su ta priešprieša mėginama kovoti štai tokiais būdais, kurie nėra sveikintini ir, pagal galimybes, jų reikėtų išvengti“, – antradienį žurnalistams komentavo G. Nausėda.

Jis kreipėsi į Lietuvos gyventojus, ragindamas kartu padėti spręsti problemas, iškilusias dėl neteisėtų migrantų antplūdžio į Lietuvą.

„Kreipiuosi į mūsų gyventojus, kad jie suprastų, kad valstybė šiuo metu yra gana sudėtingoje situacijoje ir mums reikia visų mūsų, kiekvieno mūsų Lietuvos piliečio dalyvavimo savo gera valia, geranoriškumu, kad būtų įveikta šita problema“, – kalbėjo G. Nausėda.

Nausėda nemato būtinybės nepaprastosios padėties įvedimui ir ragina nepamiršti sienos kontrolės klausimo

LRT.lt primena, kad pirmadienį policijos ir kitų tarnybų pareigūnai panaudojo jėgą prieš prie Rūdninkų poligono dėl neteisėtų migrantų apgyvendinimo poligone protestuojančius žmones.

Policija pranešė, kad į Rūdninkų poligoną vedantį kelią pirmadienį bandė blokuoti daugiau nei 100 žmonių, vėliau kai kurie jų įsibrovė į karinę teritoriją, padegė padangas ir pasipriešino pareigūnams.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė prašė teisėsaugos ir žvalgybos institucijų atlikti tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.