Lietuvoje

2021.07.27 14:17

Antradienį prognozuojami audringi orai: vietomis jau stipriai lyja, kai kur iškrenta ir kruša

atnaujinta 17.34
LRT.lt2021.07.27 14:17

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) perspėja, kad antradienį didžiojoje Lietuvos dalyje prognozuojama labai smarki audra. Jau vakarop, anot LHMT, per Lietuvą – daugiausia rytinę šalies pusę – slenka trumpi lietūs su perkūnija.

LHMT informuoja, kad pagal meteorologinių radarų informaciją, vietomis lyja labai stipriai ir net iškrenta krušos ledėkai. Taip pat galimi ir vėjo sustiprėjimai, todėl prašoma būti atsargiems.

Anksčiau LHMT perspėjo, kad šalyje numatomas smarkus lietus su perkūnija, vietomis kris kruša, kils škvalas, kurio metu vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, o kai kur ir iki 25 m/s.

LHMT taip pat praneša, kad Europos audrų prognozių eksperimento (ESTOFEX) specialistai mūsų regionui (tarp liepos 27 d. 9 val. iki liepos 28 d. 9 val.) taip pat prognozuoja neramų laikotarpį: „Didžiajai daliai Lietuvos numatomas 1-asis audrų pavojaus lygis: stambi kruša, stiprūs vėjo gūsiai, didelis kritulių kiekis“.

Tiesa, LHMT savo feisbuko paskyroje nurodo, jog yra tikimybė, kad audros debesys gali praslinkti ne pro Lietuvą, o visai šalia pro kaimyninę Baltarusiją.

LHMT sinoptikė Edita Gečaitė anksčiau LRT RADIJUI teigė, kad didžiausios liūtys numatomos rytiniuose, šiaurės rytiniuose bei centriniuose rajonuose.

Trečiadienį orai numatomi panašūs kaip ir antradienį – sulauksime lietaus, o oro temperatūra kils iki 29 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.