Lietuvoje

2021.07.27 17:15

Švenčionių meras: be kalbėjimo su gyventojais sprendimai dėl naujų migrantų nebus priimami

Paulius Šironas, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.07.27 17:15

Antradienį grupė Švenčionių rajono gyventojų rinkosi šalia savivaldybės, protestuodami prieš migrantų apgyvendinimą savivaldybėje. Rajono meras Rimantas Klipčius sako iš Vyriausybės atstovų išgirdęs, kad be pokalbių su gyventojais nauji migrantai apgyvendinami nebus.

Vietos valdžia antradienį kalbėjosi su vidaus reikalų ir socialinės apsaugos ir darbo viceministru, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotoju. Šiuo metu Švenčionių rajono savivaldybėje yra apgyvendinti 627 migrantai, dauguma jų yra užsieniečių registracijos centre Pabradėje, apie 120 – pasienio užkardose.

„Be abejo, situacija yra neraminanti, ypatingai po tos informacijos, kuri pasirodė praėjusią savaitę, kuri buvo melagiena – kad priimti sprendimai ir 40 tūkst. migrantų bus apgyvendinta Švenčionių savivaldybėje. (...) Džiaugiamės išgirdę pažada, kad bus kalbama su bendruomene, kad tiek Švenčionėliuose, tiek Pabradės mieste naujos migrantų stovyklos neatsiras, jeigu gyventojai tam prieštaraus“, – LRT RADIJUI sakė rajono meras Rimantas Klipčius.

Dar prieš kurį laiką savivaldybės buvo prašoma pateikti informaciją raštu apie erdves, kuriose, esant poreikiui, galėtų būti įkurdinti neteisėtai sieną kirtę migrantai. Kalbėdamas su žiniasklaida VSAT vadas praėjusią savaitę užsiminė, jog įvardytas 40 tūkst. migrantų skaičius yra hipotetinis – remiantis tokiu scenarijumi, įvardijamu kaip blogiausias, prieš kelerius metus organizuotos valstybės institucijų pratybos. Klaidingai suprasta žinia pasklido viešoje erdvėje – neva tiek migrantų ketinama apgyvendinti būtent Švenčionių rajone.

„Kaip savivaldybės vadovas kviečiausi ministerijų atstovus, kad jie atvažiuotų ir paneigtų informaciją, kuri yra netiksli, kadangi žmonės yra įsiaudrinę, supykę“, – sakė R. Klipčius.

Jis pridūrė, jog esant kritinei situacijai savivaldybėms vis tik teks būti solidarioms ir pasidalyti laikino migrantų apgyvendinimo naštą.

„Žmonės turi žinoti, kad be kalbėjimo su gyventojais ir tam tikrų tarybos sprendimų, jokie sprendimai nebus priimti. Šiandien turėjome komiteto posėdį, kuriame diskutavome, taip pat reikia žinoti, kad žmonės, kuriuos atstovauja savivaldybė ir meras, nebus palikti vieni. Man atrodo, ta žinia ir turėtų būti transliuojama. Mums svarbus ir saugumo, ir kiti aspektai, bet tuo pačiu suprasdami svarbią valstybei situaciją žinome, kad esant tam tikrai kritinei situacijai, turbūt visos Lietuvos savivaldybės turėsime draugiškai pasidalinti ta našta, kuri tenka šiuo metu daugumai pasienio savivaldybių“, – sakė Švenčionių rajono meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.