Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.18 13:59

Medikai apie J. Poželos būklę: būklė sunki, bet stabili

BNS 2016.08.18 13:59

Santariškių klinikų generalinis direktorius sako, kad sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato Juro Poželos būklė yra sunki, bet pamažu gerėja. Jis tebegydomas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

„Būklė yra sunki, bet stabili, ir yra gerėjimo tendencija“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė Kęstutis Strupas.  

„Tai yra tulžinės kilmės ūminis pankreatitas“, – pridūrė jis.

Ligoninės vadovas sakė nesąs aiškiaregys ar orakulas, kad kalbėtų apie ministro sveikatos perspektyvą.

„Yra sunki ūminio pankreatito eiga ir prognozuoti, kiek truks (gydymas – BNS), ką reikės daryti, kaip viskas bus, šiuo metu yra sudėtinga“, – teigė klinikų vadovas.

Gydytoja gastroenterologė Saulė Brašiškienė savo ruožtu sakė, jog pankreatitas gali lemti labai sudėtingas komplikacijas.

„Ūminis pankreatitas reiškia, kad tai yra labai staiga išsivystęs kasos uždegimas. Kasa yra be galo aktyvus organas, gaminantis labai svarbius, labai aktyvius visus virškinimo fermentus, taip pat visą eilę hormonų, ir todėl jos liga gali lemti labai sudėtingas komplikacijas“, – aiškino medikė.

Anot jos, viena sunkiausių ligos formų yra nekrozinis pankreatitas – tuomet liga paveikia daug organų sistemų, per 50 proc. šia forma sergančių pacientų miršta.

J. Požela dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų į klinikas skubiai buvo paguldytas praėjusią savaitę. Pasak klinikų medikų, atlikus tyrimus, jam diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas), jo priežastis, tikėtina, buvo tulžies nutekėjimo sutrikimas.

34-erių J. Požela susirgo atostogaudamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi