Lietuvoje

2021.07.27 11:33

Dėl Alytaus rajone migrantų sukelto incidento pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą

atnaujinta 12.20
Ramūnas Jakubauskas, BNS2021.07.27 11:33

Po pirmadienį neteisėtų migrantų sukelto incidento jų apgyvendinimo vietoje Alytaus rajone, Verebiejuose pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Verebiejų kaime esančioje mokykloje apgyvendinti iš Baltarusijos neteisėtai patekę migrantai pirmadienį protestavo reikšdami nepasitenkinimą savo padėtimi.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 283 str. 1 d. „Riaušės“.

Pasieniečiai apklausoms iš Verebiejų išsivežė 16 migrantų, kurie galimai gali būti prisidėję sukėlus incidentą. Tai yra Afrikos šalių piliečiai bei vienas irakietis. Antradienį vidudienį tebesitęsė užsieniečių apklausos.

VSAT duomenimis, mokykloje Verebiejų kaime yra apgyvendinti 167 migrantai.

Meras: situacija migrantų apgyvendinimo vietoje Alytaus rajone – suvaldyta ir rami

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad situacija Verebiejų kaime esančioje migrantų apgyvendinimo vietoje, kur keliolika užsieniečių pirmadienį surengė protestą, yra suvaldyta ir rami.

„Šiandien migrantai pusryčiavo, viskas ramu, visi labai laimingi ir patenkinti“, – BNS antradienį sakė A. Vrubliauskas.

Anot jo, 16 protestą kursčiusių migrantų pirmadienio vakarą buvo išvežti kitur.

„16 išvežti vakar vėlai vakare, pagrinde – maištaujančiųjų agitatoriai (...) Atvažiavo spec. būrys, migrantai nesipriešino ir juos išvežė“,– teigė Alytaus rajono meras.

Buvusioje Verebiejų mokykloje apgyvendinti Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtę migrantai pirmadienį surengė protestą, kurio metu atsisakė valgyti, neįsileido valytojos ir reikalavo daugiau laisvės.

Kaime, kuriame gyvena keli šimtai žmonių, buvo apgyvendinti 166 migrantai, po protesto jų liko 150.

Alytaus rajono savivaldybė teigė dėl protestuojančių migrantų keliamo triukšmo sulaukusi vietos gyventojų skundų, pranešimo apie keliamą triukšmą sulaukė ir policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.