Lietuvoje

2021.07.27 10:39

Anušauskas apie protestus Rūdninkuose: provokaciniai veiksmai, trukdant įgyvendinti teisėtus reikalavimus, turi būti nutraukiami

LRT.lt2021.07.27 10:39

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, vertindamas protestus prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą Šalčininkų rajono Rūdninkų poligono teritorijoje, teigia, kad provokaciniai veiksmai, trukdant įgyvendinti teisėtus, reikalavimus turi būti nutraukiami.

„Bet kokie provokaciniai veiksmai, trukdant įgyvendinti teisėtus reikalavimus, turi būti nutraukiami. Ir tai liečia ir pabėgėlius laikinų stovyklų blokavimais reikalaujančių judėjimo galimybių ar dar kokių įstatymu numatytų apribojimų atšaukimo. Ir tai liečia tuos piliečius, kurie trukdo vidaus reikalų pareigūnams vykdyti pareigas viešojo saugumo tarnybos poligone. Įstatymai išimčių nenumato – juos reikia vykdyti“, – savo feisbuko paskyroje dėsto jis.

Pasak ministro, tokie veiksmai prisideda prie neteisėto Baltarusijos šalies vadovo Aliaksandro Lukašenkos hibridinės atakos.

„Jei A. Lukašenkos hibridinės atakos įrankiai vykdo viską, kad destabilizuotų situaciją Lietuvos pasienyje, tai tie, kurie trukdo valstybės institucijoms įgyvendinti aiškiai deklaruotus tikslus ir suvaldyti šią situaciją, iškraustant pabėgėlius iš pasienio užkardų (jau trukdančių pasieniečių tiesioginiam darbui), irgi prisideda prie A. Lukašenkos režimo tikslų įgyvendinimo“, – rašo jis.

A. Anušausko teigimu, galima kalbėti apie finansines paskatas vietos savivaldybėms, kurios prisideda prie problemų sprendimo.

„Tačiau ką reikia galvoti apie tas ir tuos, kurie trukdo problemų sprendimui, įstatymų įgyvendinimui ir politizuoja bei atmeta bet kurį veiksmą, kuris turi padėti valdyti situaciją? Kariuomenė dar pasiruošusi padidinti paramą Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) – skirs papildomus logistinius pajėgumus, jei reikia – kartu su pareigūnais blokuos laikinų stovyklų teritorijas šarvuotais Hameriais, kad tik gyventojai jaustųsi saugūs. Bet vis tiek turėsime sutarti, kad būtinus veiksmus pagal mūsų įstatymus ir tarptautinius įsipareigojimus, o ne pagal A. Lukašenkos planus, mes turime atlikti“, – įspėja ministras.

LRT.lt primena, kad pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, jog apie 1,5 tūkst. užsieniečių bus apgyvendinti Šalčininkų rajone esančiame Rūdninkų poligone, palapinių miestelyje.

„Padarytas sprendimas, dabar važiuoja palapinės į Rūdninkų poligoną, kuris yra Viešojo saugumo tarnybos prižiūrima teritorija. Ten tikrai bus nesudėtinga užtikrinti saugumo klausimus“, – žurnalistams sakė ji.

Ši žinia sukėlė žmonių protestus, policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio.

„Vakar situacija buvo karšta – užblokuotas kelias į objektą, tokių dalykų negali būti ir į tokius įvykius policija reaguos labai griežtai. Tai priklauso nuo situacijos, aplinkybių, jei bus incidentų, policija pasiruošusi reaguoti, jei incidentų nebus, tai ir pajėgų daug nebus“, – LRT RADIJUI antradienį ryte sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. neteisėtų migrantų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.