Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.18 14:02

Nuo teisėsaugos slapstęsis S. Rachinšteinas – Lietuvoje

BNS 2016.08.18 14:02

Nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas Sergejus Rachinšteinas ketvirtadienį lėktuvu pargabentas į Lietuvą.

„Galima oficialiai patvirtinti, kad Rachinšteinas pargabentas į Lietuvą“, – BNS ketvirtadienį popietę sakė Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Verslininką gabenęs lėktuvas po 13 val. nusileido Vilniaus oro uoste.

Už sukčiavimą stambiu mastu nuteistas S. Rachinšteinas iš karto bus siunčiamas į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą atlikti teismo jam skirtos pustrečių metų įkalinimo bausmės.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) skelbė, kad Lietuvos ieškomas verslininkas sulaikytas sausio 21 dieną Vietname, Hošimino mieste. Tai pirmas ekstradicijos iš Vietnamo į Lietuvą atvejis.

S. Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000–2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija kovą patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

S. Rachinšteinui Europos arešto orderį Vilniaus apygardos teismas išdavė pernai vasario 6 dieną, kai paaiškėjo, kad jis yra išvykęs iš šalies. Verslininkui buvo išduoti du Europos arešto orderiai – dėl bausmės vykdymo ir baudžiamojo persekiojimo vykdymo.

FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S. Rachinšteinas įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi