Lietuvoje

2016.08.18 16:29

J. Olekas su Nyderlandų ambasadoriumi apžiūrėjo įsigytą karinę techniką

LRT.lt 2016.08.18 16:29

Į Lietuvą per šį pusmetį iš Nyderlandų atgabenta apie 200 vienetų naudotų karinių ir medicinos evakuacijos visureigių „Mercedes-Benz GD“, tralų ir kitų karinių transporto priemonių. Jos papildys ir atnaujins Lietuvos kariuomenės technikos parką. Pažymint sėkmingą šalių bendradarbiavimą gynybos srityje ketvirtadienį Kaune surengtas krašto apsaugos ministro Juozo Oleko susitikimas su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Bertu van der Lingenu.

„Karinės technikos įsigijimas iš Nyderlandų  kariuomenės yra tik dalis mūsų platesnio bendradarbiavimo gynybos srityje, kuris jį dar labiau sutiprins.  Nyderlandai aktyviai prisideda prie mūsų regiono saugumo  užtikrinimo reguliariai dalyvaudami NATO Oro policijos misijoje, du šios šalies kariai  tarnauja NATO pajėgų integravimo vienete Lietuvoje.  Labai teigiamai vertiname Nyderlandų ketinimus Lietuvoje dislokuoti rotacines pajėgas – pėstininkų kuopą – Vokietijos bataliono kovinės grupės sudėtyje. Toks žingsnis smarkiai sustiprins praktinį Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą ir NATO buvimą mūsų regione,“  –  pabrėžė  J. Olekas. 

Savo ruožtu Nyderlandų ambasadorius  B.  van der Lingenas  pažymėjo,  jog Nyderlandai yra įsipareigoję NATO sąjungininkams ir yra pasirengę prisidėti  prie rytinių NATO sienų saugumo stiprinimo iniciatyvos, skirdami kuopos dydžio vienetą Vokietijos bataliono kovinės grupės sudėtyje.  Prisidėdama prie regiono saugumo stiprinimo Nyderlandai kitais metais planuoja į NATO oro policijos misiją Šiauliuose atsiųsti ir  karius su naikintuvais. 

Lietuvos kariuomenė dvišaliu pagrindu iš Nyderlandų kariuomenės per 2015–2017 m. įsigyja kelis šimtus naudotų karinių transporto priemonių – įvairios paskirties visureigių „Mercedes-Benz GD“, vilkikų ir sunkvežimių DAF, tralų, priekabų ir kitų transporto priemonių.

Technika į Lietuvą iš Nyderlandų gabenama etapais: 2015 m. pabaigoje Lietuvą pasiekė 15 vnt. transporto priemonių, 2016 m. balandį – dar 18 vnt. medicinos evakuacijos visureigių, tralas ir kelios dešimtys priekabų, 2016 m. birželį–liepą apie 150 vnt. karinių ir medicinos evakuacijos visureigių. Likusi technika – visureigiai, sunkvežimiai ir priekabos – Lietuvą pasieks per 2016–2017 metus. Bendra šio projekto vertė – 7 mln. eurų.

Geros techninės būklės kariniai visureigiai iš Nyderlandų pirmiausiai pristatomi į Lietuvos kariuomenės Depų tarnybą Kaune, iš kur vėliau paskirstomi Lietuvos kariuomenės daliniams.

Tai jau antras toks Lietuvos ir Nyderlandų karinės technikos įsigijimo sandoris. Lietuvos kariuomenė iš Nyderlandų kariuomenės 2012–2013 m. už ekonomiškai naudingą kainą įsigijo transporto priemonių, ryšių konteinerių ir aerodromo aptarnavimo technikos, kuri pakeitė neperspektyvią, pasenusią ir ekonomiškai nenaudingą anuomet Lietuvos kariniuose daliniuose naudotą techniką.