Lietuvoje

2021.07.27 08:35

Kultūros ministras pritaria Lukiškių aikštės įstatymo atšaukimui, bet nemano, kad tai realu

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.27 08:35

Reaguojant į pernai Lukiškių aikštėje įkurtą paplūdimio instaliaciją priimtą įstatymą šios kadencijos valdantieji norėtų atšaukti, kultūros ministras Simonas Kairys iniciatyvą palaiko, tačiau nemano, kad ji pavyks.

Šį įstatymą jis pavadino „keistu precedentu“, tačiau patikino, jog kol jis galioja, ministerija nebėga nuo atsakomybės įgyvendinti jo nuostatas.

„Aš pritarčiau tokiam atšaukimui, nors, tiesą sakant, netikiu, kad tai realu padaryti. Tieisog nesuprantu, kaip Lietuvoje nutinka tokios įdomios situacijos. Negi mums, savarankiškiems piliečiams, yra būtini konkretūs, specializuoti įstatymai, kuriuose pasakoma, koks paminklas turi stovėti, kur stovėti, kokia nuotaika turi vyrauti ir panašiai. Galų gale, jeigu kalbame apie kultūrinę, meno raišką, tai irgi yra didelis apribojimas įstatymais nustatyti tokius dalykus“, – antradienį LRT RADIJUI sakė S. Kairys.

„Valstiečių“ Seimo daugumos priimtame įstatyme Lukiškių aikštė apibrėžiama kaip pagrindinė šalies reprezentacinė aikštė su Vyčio monumentu. Jame nurodoma, kad aikštės erdvė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Šias nuostatas atšaukiantį įstatymo projektą Seime registravo liberalas Eugenijus Gentvilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.