Lietuvoje

2021.07.27 07:14

Matonis apie padėtį prie Rūdninkų poligono: po vidurnakčio incidentų nefiksuota, policijos pajėgos toliau budės teritorijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.07.27 07:14

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje. Kaip LRT RADIJUI antradienio rytą sakė policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis, per naktį įvykio vietoje budėjo vienas policijos ekipažas, tačiau incidentų po vidurnakčio nebuvo fiksuota. Šiandien policija poligone taip pat budės.

Pranešama, kad pirmadienį policija 8 asmenims surašė administracinio nusižengimo protokolus dėl to, kad šie atsisakė pasitraukti nuo kelio prie Rūdninkų poligono. Iki vidurnakčio buvo užfiksuotas dar vienas incidentas, kuomet viešojo saugumo tarnybos pareigūnai prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas.

„Atvykus policijos pareigūnams, į juos kreipėsi 3 asmenys, kurie teigė, kad prieš juos panaudotos ašarinės dujos, jie nukentėjo, jiems prireikė medikų pagalbos. Prieš vidurnaktį policija gavo 12 piliečių pareiškimų, kuriuose teigiama, kad asmenys nukentėjo nuo viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Pareiškimai bus nagrinėjami“, – tikina R. Matonis.

Pasak jo, pareigūnai pirmadienį nenukentėjo.

R. Matonis teigia, kad apie 1 valandą nakties protestuotojai išsiskirstė, liko budėti tik keli asmenys. Prie poligono liko budėti vienas policijos ekipažas, incidentų naktį nebuvo užfiksuota. Teigiama, kad antradienį policijos pajėgos ir toliau budės įvykio vietoje.

„Vakar situacija buvo karšta – užblokuotas kelias į objektą, tokių dalykų negali būti ir į tokius įvykius policija reaguos labai griežtai. Tai priklauso nuo situacijos, aplinkybių, jei bus incidentų, policija pasiruošusi reaguoti, jei incidentų nebus, tai ir pajėgų daug nebus“, – LRT RADIJUI sako R. Matonis.

Žinios. Rūdninkuose – protestai prieš migrantų apgyvendinimą: kelis kartus teko įsikišti pareigūnams

Jis taip pat pabrėžė, kad policija ašarinių dujų prieš protestuotojus nenaudojo: „Policija tik patraukė asmenis, kurie trukdė pravažiuoti.Tie asmenys patraukti labai švelniai, be jokių didelių grubių veiksmų, perteklinės jėgos nebuvo, tai matoma nufilmuotuose veiksmuose.“

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad apie 1,5 tūkst. užsieniečių bus apgyvendinti Šalčininkų rajone esančiame Rūdninkų poligone, palapinių miestelyje.

„Padarytas sprendimas, dabar važiuoja palapinės į Rūdninkų poligoną, kuris yra Viešojo saugumo tarnybos prižiūrima teritorija. Ten tikrai bus nesudėtinga užtikrinti saugumo klausimus“, – žurnalistams sakė ji.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. neteisėtų migrantų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.