Lietuvoje

2016.08.18 10:39

Į Lietuvą neįleistas O. Gazmanovas vyko dainuoti privačiame vakarėlyje

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2016.08.18 10:39

Į Lietuvą neįleistas Rusijos dainininkas Olegas Gazmanovas į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą įtrauktas 2014 m. rugpjūčio mėnesį Užsienio reikalų ministerijos siūlymu Migracijos departamento sprendimu. Sprendimas galioja penkerius metus.

Dėl šios priežasties Kremliaus propagandistu laikomas O. Gazmanovas ketvirtadienį nebuvo įleistas į šalį ir kitu reisu išvyksta į Maskvą. Į Lietuvą O. Gazmanovas buvo atvykęs dainuoti privačiame vakarėlyje.

Tai DELFI patvirtino Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotojas Artūras Vazbys.

Tuo tarpu Migracijos departamentas informacijos neteikia motyvuodamas, kad saugo Rusijos piliečio O. Gazmanovo asmens duomenis.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, O. Gazmanovas į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas dėl agresyvios propagandos Krymo okupacijos ir aneksijos kontekste. Kaip žinoma, Rusija 2014 m. pradžioje užpuolė Ukrainą, okupavo Krymo pusiasalį ir vėliau įjungė jį į Rusijos sudėtį – tai yra aneksavo.

Kiek vėliau Rusija pradėjo agresiją prieš Ukrainą rytinėje šalies dalyje, kur neintensyvaus pobūdžio konfliktas tęsiasi iki šiol.

O. Gazmanovas dažnai atlieka dainą „Pagamintas SSRS“, kurioje skamba žodžiai „Ukraina ir Krymas, Baltarusija, Moldova – tai mano šalis! Sachalinas, Kamčiatka, Uralo kalnai – tai mano šalis! Krasnodaro kraštas, Sibiras ir Pavolgys, Kazachstanas, Kaukazas, ir Pabaltijys... Aš gimiau Sovietų Sąjungoje, padarytas aš SSSR!“.

Ši daina Rusijoje atliekama ir oficialiomis progomis, pavyzdžiui, minint Rusijos Konstitucijos sukaktis. Šią dainą O. Gazmanovas 2013 m. gruodžio mėnesį atliko ir Lietuvoje. Tačiau tuomet dainininkas padarė viską, kad prašymas atlikti dainą nuskambėtų iš publikos pusės.

O. Gazmanovas taip pat kartu su kitais Rusijos kultūros ir meno veikėjais viešai palaikė Krymo okupaciją ir aneksiją.

Dainininkas socialiniame tinkle ketvirtadienį pasiskundė nebuvęs įleistas į Lietuvą, nors turėjo galiojančią Šengeno vizą. Vizą jam išdavė Italija.

Lietuvos sprendimas įtraukti asmenį į nepageidaujamų asmenų sąrašą yra nacionalinis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.