Lietuvoje

2013.03.28 12:59

Seimas: paskutinė metų diena ir toliau turėtų būti darbadienis

ELTA 2013.03.28 12:59

Seimas nelinkęs įteisinti dar vienos papildomos poilsio dienos, gruodžio 31-osios, kurią siūloma vadinti Naujųjų metų išvakarių diena (Kūčelių diena).  

Seimas nelinkęs įteisinti dar vienos papildomos poilsio dienos, gruodžio 31-osios, kurią siūloma vadinti Naujųjų metų išvakarių diena (Kūčelių diena).

Ketvirtadienį už tai numatantį Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nario Eduardo Šablinsko pateiktą Darbo kodekso pakeitimo projektą balsavo tik 34 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 38 Seimo nariai. Parlamentarai grąžino šį projektą iniciatoriui tobulinti.

Pateikdamas projektą E. Šablinskas sakė, kad tokia laisva diena sudarytų galimybę šeimoms pabūti kartu. Pasak jo, ne paslaptis, kad Naujųjų metų išvakarėse daugelyje darboviečių darbas nevyksta visu pajėgumu, nemažai žmonių tą dieną oficialiais ar neoficialiais būdais paverčia nedarbo diena. Todėl, parlamentaro nuomone, vargu ar verta apsimetinėti. Jis tai pat paminėjo, kad daugelyje Europos šalių yra įteisinta laisva nuo darbo savaitė – nuo Kūčių iki Naujųjų metų.

Parlamentarui oponavusi „darbietė“ Loreta Graužinienė tikino, kad gruodžio 31 d. yra svarbi darbo diena dėl to, kad tai yra finansinių metų pabaiga. "Pavyzdžiui, jeigu bankai nedirbtų, tai sukeltų daug problemų, susijusių su finansinėmis operacijomis“, – sakė ji.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys stebėjosi, kad atostogų klausimas yra "amžinas Seimo klausimas, vienas kertinių klausimų pas mus". Jo nuomone, Lietuva ir taip turi pakankamai šventinių dienų, tuo labiau, kad kiekviena tokia diena brangiai kainuoja. Tuo tarpu Seimo narys Jaroslavas Narkevičius siūlė svarstyti ne vien tik gruodžio 31 dienos statusą, bet ir galimas kalėdines atostogas – tarp Kalėdų ir Naujųjų metų.

„Yra tokia praktika Europoje. Jeigu būtų priimtas toks sprendimas, galima būtų sudėlioti finansines operacijas, tai yra pasiruošimo klausimas, todėl verta panagrinėti šį siūlymą“, – sakė J. Narkevičius.

Dėl siūlymo paskelbti gruodžio 31-ąją poilsio diena Seimo teisininkai yra paraginę pasiteirauti Vyriausybės nuomonės.

Šiuo metu gruodžio 31 d. yra darbo diena.