Lietuvoje

2021.07.26 23:01

Zarasai baiminasi Alytaus gaisro scenarijaus: anot savivaldybės, nerimas liks, kol liks esami teisės aktai

Vesta Tizenhauzienė, Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.26 23:01

Zarasų gyventojai baiminasi scenarijaus, kai kilo gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje. Zarasų pašonėje įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje savaitgalį kilęs gaisras dar labiau paaštrino zarasiškių nerimą. Vietos valdžia sako, kad kol nebus pakeisti teisės aktai tokioms įmonėms, tokio gaisro kaip Alytuje gali sulaukti ir kiti miestai. 

Šeštadienį Zarasų padangų perdirbimo įmonėje kilęs gaisras išgąsdino šalia gyvenančius. Gaisrą pavyko likviduoti, tačiau zarasiškiai sako kasdien jaučiantys nerimą, mat liepsnos čia kyla jau ne pirmą kartą.

Nors padangų gaisrą pavyko likviduoti, Zarasai baiminasi Alytaus gaisro scenarijaus

Ugniagesių gelbėtojų teigimu, bendrovėje „Torgita“, kurioje kilo gaisras, ne kartą fiksuoti pažeidimai.

„Padangų kiekio sandėliavimas nėra tinkamas, pagal taisykles yra numatytas toks reikalavimas ir jis nėra vykdomas. Mes kiekvienais metais taikom sankcijas, jos vis didėja ir didėja“, – aiškina Zarasų Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.

Dar 2019-aisiais įmonės vadovas LRT žurnalistams teigė planuojantis veiklą stabdyti, esą ji nepelninga. Dabar tvirtina, kad viskas sutvarkyta pagal teisės aktus, gerokai sumažinti padangų kiekiai.

„Šitas įvykęs gaisras – Alytaus scenarijus nepasikartojo dėl kelių priežasčių. Mes, kaip įmonė, buvom ėmęsi visų organizacinių ir techninių priemonių, kurios kaip galima anksčiau pamato, pastebi gaisrą, ir jos visos suveikė“, – tikina „Torgitos“ vadovas Ričardas Suslavičius.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus, kol nebus pakeisti teisės aktai, tol ne tik Zarasams, bet ir kitiems miestams kils pavojus. Mat yra reglamentuota, kiek įmonė gali laikyti neperdirbtų padangų, o teisės aktų, nurodančių, kiek paruoštos produkcijos galima sandėliuoti, nėra. Būtent savaitgalį įmonėje ir degė produkcija, kurios sandėliavimas nėra apibrėžtas įstatymu.

„Pareikalausim atsakomybės aplinkos ministro, asmeniškai ministro už veiksmų nesiėmimą tuo klausimu. Nes nuo 2019 metų mes jau bambarduojam“, – sako Zarasų savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas.

Aplinkos ministras sako, kad reikalavimai sugriežtinti, tačiau dar šiemet žadama peržiūrėti teisės aktus.

„Kad padangos realiai būtų sutvarkytos... tai čia rudenį numatyta, kad mes padangų tvarkymą sureglamentuojam, kad nebūtų taip, jog padangą perpjauni per pusę ir tai jau nebėra atlieka, o galutinis produktas“, – kalba S. Gentvilas.

Zarasų padangų perdirbimo įmonė apsidraudusi už 30 tūkstančių eurų. Anot ministro, tokios sumos nepakaktų atlyginti nuostolius nelaimės atveju, todėl nuo kitų metų įsigalioja atliekų tvarkytojų civilinės atsakomybės sistema. Įmonės privalės turėti tokias bankines garantijas, kad jų bankroto atveju atliekos būtų sutvarkytos, ištikus nelaimei nukentėjusiems gyventojams būtų atlyginta ne iš valstybės biudžeto, o iš šių garantijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.