Lietuvoje

2021.07.26 18:46

Klaipėdos meras mano, kad Jūros šventės organizatoriai egzaminą išlaikė, NVSC nuo komplimentų susilaiko

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.26 18:46

Uostamiestyje rimsta savaitgalį vykusios Jūros šventės atgarsiai. Tai, ar daugybę žmonių sukvietęs renginys pandemijos kontekste turės neigiamų pasekmių, paaiškės vėliau, tačiau bent jau kol kas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas situaciją linkęs vertinti teigiamai. Mero nuomone, renginio organizatoriai šį egzaminą išlaikė. Vis dėlto Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai kol kas situaciją vertina atsargiai bei pastebi, kad progų ligai plisti šventės metu netrūko.

Pirmadienį Klaipėdoje gyvenimas ima tekėsi įprasta vaga – savaitgalį praūžusios Jūros šventės ženklų beveik nebeliko.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas, apibendrindamas savaitgalio situaciją, pastabų renginį organizavusiai įstaigai „Klaipėdos šventės“ žerti nelinkęs.

„Galiu tik tiek pasakyti, kad organizatoriai, visos tarnybos, visi savanoriai pagalbininkai egzaminą, kuris buvo jiems užduotas, išlaikė tikrai puikiai. Nebijau to pasakyti. Tačiau kaip tą išlaikė atvykusieji – tą parodys laikas“, – teigė Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Meras teigė, jog yra linkęs tikėti, kad po šventės dramatiškų ligos protrūkių nebus. V. Grubliauskas pasakojo, jog šventės dienomis lankėsi prie vakcinacijos palapinių ir bandė paraginti praeivius pasinaudoti proga ir pasiskiepyti, tačiau nemažai kalbintų šventės dalyvių sakėsi jau pasiskiepiję.

„Tada aš kreipiuosi į tuos, kurie labai abejojo. Ar paklausėte kas toje minioje, gal jie visi vakcinuoti buvo? Gal tie visi 46 proc. Lietuvos vakcinuotos tuo metu buvo Klaipėdoje? Aš manau, to niekas negalėtų nei patvirtinti, nei paneigti. Kita vertus, mes visą laiką apeliavome į atsakomybę, kiekvieno suvokimą už dalyvavimą toje šventėje. Aš labai tikiuosi, kad Jūros šventė paliks visiems pačius geriausius atsiminimus“, – sakė V. Grubliauskas.

Vis dėlto kaip šventėje buvo laikomasi saugumo priemonių dėl COVID-19 ligos plitimo vertinę specialistai, panašu, nėra linkę renginio organizatoriams šiame egzamine rašyti aukščiausių balų.

„Nenorėčiau komentuoti ar vertinti, išlaikė ar neišlaikė, tačiau, mano manymu, galėjo būti ir geriau viskas suorganizuota, siekiant suvaldyti srautus ir stengiantis, kad žmonės mažiau būtų vienoje vietoje ir mažiau būtų grūsties“, – teigė NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Pašnekovo teigimu, tikrieji šventės rezultatai paaiškės po 14 dienų ar vos anksčiau, tad kol kas vertinti situaciją yra gana sudėtinga.

„Žiūrint į tai, kaip elgėsi svečiai – kaukių nedėvėjo, atstumų nesilaikė, koncertų ir kitų masinių renginių metu buvo susispaudę kaip silkės statinėje, matavimosi kabinose visi elgėsi taip, lyg būtent tas drabužis jam būtų paskutinis. Galima daryti prielaidą, kad rizika tikrai buvo didelė, tačiau palauksime rezultatų“, – sakė NVSC Klaipėdos departamento direktorius.

Pastebima, kad, nepaisant raginimų, ne tik renginio lankytojai, bet retas Jūros šventės mugės dalyvių dėvėjo apsauginę veido kaukę.

„Penktadieniai prekeiviai dar buvo su kaukėmis, šeštadienį nemačiau nė vieno su kaukėmis, o kai paprašai, kad užsidėtų – sako, kad užsidės, o po kelių minučių grįžti atgal pažiūrėti – jis vėl ją nusiėmęs“, – pasakojo R. Grigaliūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.