Lietuvoje

2013.03.28 12:29

Prezidentė susitiko su Tarptautinės migracijos organizacijos vadovu

ELTA2013.03.28 12:29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinės migracijos organizacijos generaliniu direktoriumi Williamu L. Swingu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinės migracijos organizacijos generaliniu direktoriumi Williamu L. Swingu.

Susitikime ketvirtadienį sutarta pasirašyti dvišalį bendradarbiavimo memorandumą su Tarptautinės migracijos organizacija dėl pagalbos Lietuvos piliečiams, pakliuvusiems į keblias situacijas tose valstybėse, kuriose nėra mūsų šalies diplomatinių ir konsulinių atstovybių.

Šalies vadovės teigimu, saugi migracija yra šiandieninio globalaus pasaulio iššūkis. Todėl migracijos klausimai bus svarbūs Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Susitikime sutarta, jog Lietuvos pirmininkavimo metu bus bendradarbiaujama su Tarptautinės migracijos organizacija, keičiamasi naudinga patirtimi ir informacija.

Su migracijos tema yra susiję net keli Lietuvos pirmininkavimo prioritetai – ES išorės sienų apsaugos stiprinimas ir Rytų partnerystė, kurios vienas pagrindinių elementų yra palengvintos galimybės šių šalių piliečiams įvažiuoti ir keliauti po ES.

Lietuva siekia, kad jos pirmininkavimo metu būtų spartinamas ES „Išmaniųjų sienų paketo“ įgyvendinimas. Šis paketas numato įdiegti bendrą ES atvykimo ir išvykimo fiksavimo sistemą ir sukurti registruoto keliautojo programą. Tai padėtų lengviau nustatyti į ES atvykusių asmenų buvimo vietą, efektyviau keistis informacija, palengvintų sienų kontrolės procedūras ir didintų bendrą saugumą ES viduje.

Supaprastintą ES vizų režimą šiuo metu turi ir derybose dėl bevizio režimo dalyvauja Rytų partnerystės šalys Gruzija, Moldova ir Ukraina. Pažangos ir konkrečių rezultatų tikimasi Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikime Vilniuje, kuris vyks Lietuvos pirmininkavimo ES metu.

Susitikime taip pat aptartos bendradarbiavimo galimybės su šia organizacija kartu rengiant Rytų partnerystės šalių pareigūnus Lietuvos pasieniečių mokymo centre Medininkuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt