Lietuvoje

2021.07.26 14:19

Po gaisro Zarasų padangų perdirbimo įmonėje – neplaninis patikrinimas: degė ne padangos, o gumos granulės

ELTA2021.07.26 14:19

Po šeštadienio gaisro Zarasuose esančioje „Torgita“ Aplinkos apsaugos departamentas pradės neplaninį patikrinimą. Įmonėje degė ne padangų atliekos, o gamybos produkcija – gumos granulės.

Gavę pranešimą apie padangų perdirbimo įmonėje kilusį gaisrą, budintys Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos ir aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai iškart nuvyko nurodytu adresu. Įvertinus situaciją, buvo iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros Šiaurės rytų Lietuvos aplinkos tyrimų specialistai paimti oro mėginių lakiųjų organinių junginių tyrimams. Taip pat tyrimams paimti ir nuotekų mėginiai, kad būtų nustatytas gaisrui gesinti naudoto vandens užterštumas, sakoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

„Šįkart didesnės nelaimės pavyko išvengti – suveikė apsaugos sistemos, ugnis sandėlyje buvo greitai pastebėta, todėl ugniagesiai per trumpą laiką turėjo galimybę suvaldyti ugnies židinį, neleido jam išplisti. Taip pat svarbu, kad įmonėje degė ne padangų ar kitos atliekos, o jau galutinis produktas – gumos granulės“, – sakė Utenos GGAI viršininką pavaduojantis vyr. specialistas Edgaras Vilutis.

Pernai šią padangų perdirbimo įmonę aplinkosaugininkai tikrino du kartus, pažymima AAD pranešime. Pasak aplinkosaugininkų, nustatyti sąlygiškai nedideli negamybiniai pažeidimai – neteisingai užpildytas tarptautinio atliekų vežimo lydraštis ir neteisingai vedama atliekų apskaita. Už pažeidimus pritaikytos poveikio priemonės – protokolas juridiniam asmeniui ir administracinio nusižengimo protokolas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.