Lietuvoje

2016.08.17 17:11

URM atšaukė rekomendaciją susilaikyti nuo kelionių į Ankarą ir Stambulą

ELTA2016.08.17 17:11

Atsižvelgdama į saugumo situaciją Turkijoje, Užsienio reikalų ministerija atšaukė rekomendaciją Lietuvos Respublikos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą. Kitos rekomendacijos dėl vykimo į šią šalį nekeičiamos.

URM Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduoja nevykti į su Sirija ir Iraku besiribojančius regionus pietryčių Turkijoje.

Taip pat primenama, kad nuo liepos 21 d. ryto trijų mėnesių laikotarpiui Turkijoje yra įvesta nepaprastoji padėtis. Lietuvos diplomatinė tarnyba atkreipia dėmesį, kad nepaprastosios padėties metu visi asmenys su savimi visuomet privalo turėti asmens dokumentus.

URM primena, kad šiuo laikotarpiu gali būti nustatyti papildomi apribojimai: keliuose gali būti įkurti laikini patikros postai, atskirose teritorijose gali būti įvedamos komendanto valandos, teisėsaugos institucijos gali imtis papildomų saugumo užtikrinimo priemonių.

Lietuvos piliečiams, planuojantiems kelionę į Stambulą arba Ankarą, rekomenduojama atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius. Taip pat rekomenduojama atidžiai sekti vietos valdžios institucijų rekomendacijas ir nurodymus ir jais vadovautis. Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu, tačiau dėl ilgiau užtrunkančių patikrų rekomenduojama atvykti į oro uostus likus mažiausiai 3 valandoms iki numatytų tarptautinių skrydžių.

Turkijoje esantys Lietuvos piliečiai pagalbos gali kreiptis į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiais telefonais +370 5 236 2444, +370 699 83537. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.