Lietuvoje

2021.07.26 14:12

Per pusšimčio darbuotojų ieškantis Migracijos departamentas sulaukė daugiau kaip 1200 paraiškų

Madona Lučkaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.07.26 14:12

Darbuotojų trūkumą pastaraisiais mėnesiais jaučiantis Migracijos departamentas gavo daugiau 1200 paraiškų į laisvas 56 vietas. Baigti darbuotojų atranką numatyta per šią savaitę.

Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė tokį rezultatą įvardijo kaip „netikėtai gerą“, LRT RADIJUI ji sakė mananti, jog prie to prisidėjo žiniasklaidoje skirtas dėmesys.

„Atsako išties sulaukėme labai gero, žmonės aktyviai teikia prašymus – šiai dienai esame gavę 1202. Aišku, dalis jų kartojasi, kai kurie žmonės pretenduoja į kelias vietas“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Pasak jos, sunkiausia yra rasti teisininkų, tuo tarpu norinčių įsidarbinti specialistais Prieglobsčio skyriuje netrūksta. Kandidatuojant į pastarąją poziciją reikalingas aukštasis išsilavinimas, vertinama potencialaus darbuotojo patirtis šioje srityje. E. Gudzinskaitė laidai „Lietuvos diena“ sakė, kad pagrindinės naujų darbuotojų funkcijos bus skundų nagrinėjimas, atstovavimas teismuose, apklausų organizavimas ir vykdymas, ryšių su kitomis institucijomis palaikymas ir duomenų apdorojimas.

„Jeigu kažkas yra iš kitų miestų, darbo vietų turime ir kituose departamento skyriuose, nemažai funkcijų galima atlikti nuotoliniu būdu. Kelis siųsime dirbti į Pabradę, į užsieniečių apgyvendinimo vietas. Iš pradžių į Užsieniečių registracijos centrą, jeigu atsidarys didesnės stovyklos kitose vietose, siųsime ir ten, nes taip pat bus nemažai darbo – reikės organizuoti prieglobsčio prašytojų apklausas, paskui – supažindinimą su priimamais sprendimais. Bus pakankamai darbo vietoje, kiti dirbs prie kompiuterių, t.y. darys apklausas, nemažai reikės įvedinėti informacijos, susirašinėti su kitomis įstaigomis“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Šiose pareigose siūlomas 1200 eurų neatskaičius mokesčių atlyginimas, pasak departamento vadovės, tai yra daugiausia, kiek institucija gali pasiūlyti.

„Toks atlygis yra visame Migracijos departamente, tai yra startinis atlygis, galimas priedas už darbo patirtį ar viršvalandžius tiems, kas norės dirbti viršvalandžius, bet taip jau yra, tokie mūsų atlyginimai, negalime siūlyti daugiau negu gauna kiti nuolatiniai departamento darbuotojai“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.