Lietuvoje

2021.07.26 12:22

Dulkys: testo galimybių pasui Vyriausybė nekompensuos

atnaujinta 13.10
Augustas Stankevičius, BNS, Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.26 12:22

Galimybių pasui reikalingo testo valstybė nebekompensuos, pirmadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tik dienų klausimas, bet galimybių pasui testo valstybė nekompensuos“, – po neformalaus ministrų susitikimo kalbėjo ministras.

A. Dulkio teigimu, būtinosios sveikatos patikros atvejais testai ir toliau tebebus komensuojami valstybės lėšomis.

Jis taip pat teigė, kad naujų ribojimų įvedimą planuojama sieti su ligoninėse gydomų žmonių skaičiumi. Tokių žmonių turėtų būti daugiau nei 300. Pasak ministro, pasiekus šią ribą, būtų pradėtos riboti tam tikros veiklos ar paslaugos, tačiau greičiausiai visa tai būtų daroma, pasitelkus galimybių pasą.

„Ministerijos tarpusavyje dirbs ir tarsis dėl įvairių veiklų, kurios galėtų būti koreguojamos, ribojomas. Ir čia pagrindinis įrankis būtų galimybių pasas, būtų susitarimai, kokios veiklos ir kokiu mastu yra įmanomos, esant tokiai situacijai“, – dėstė A Dulkys.

Anot jo, plintant delta viruso atmainai, būtina didinti vakcinavimosi tempus.

„Jeigu mes nesiskiepysime arba skiepysime tokiais pačiais lėtais tempais, kaip dabar – nors pastarąsias dvi dienas paaugo (skiepijimos tempai – LRT.lt), bet tai yra tik keletas dienų – tai tas 300 lovų apkrovimas netruks ir trijų ar keturių savaičių bėgyje mes ten ir būsime“, – aiškino A. Dulkys.

Ministro teigimu, valstybė pasiruošusi susitvarkyti su didesniu žmonių antplūdžiu prie vakcinavimosi vietų.

A. Dulkio teigimu, COVID-19 susirgusio asmens gydymo kaina svyruoja nuo 2 iki 50 tūkst. eurų. Anot ministro, tokias sumas valstybė galėtų sutaupyti, jei visuomenė skiepytųsi aktyviau.

„Deja, tuos 2 tūkstančius ar tuos 50 tūkstančių eurų už gydomą ligonį tenka iš savo kišenės mokėti ir tiems, kurie pasiskiepijo“, – akcentavo ministras.

Pasak jo, peržengus 300 lovų užimtumo ribą, gali būti įvestas karantino režimas, tačiau gali būti ir pasirinkta palikti ekstremaliosios situacijos padėtį. Ministras neatskleidė, kokios konkrečiai veiklos ar paslaugos būtų ribojamos galimybių pasą neturintiems asmenims, jei būtų peržengta 300 lovų užimtumo riba, tačiau užsiminė, kad padidėjus sergamumui, daliai žmonių gali tekti tenkintis tik būtinosiomis paslaugomis.

„Tai būtų susiję su galimybe lankytis ne tik renginiuose, kaip dabar yra su galimybių pasu, tačiau, prisiminkime, karantino metu buvo galimybė apsirūpinti tik būtinosiomis paslaugomis“, – komentavo A. Dulkys.

Ministro teigimu, artimiausiu metu taip pat bus priimtas sprendimas, kad galimybių pasas galios tik su aukštesnio patikimumo PGR testo rezultatais.

A. Dulkys teigė, kad šie sprendimai gali būti priimti jau šią savaitę, Vyriausybės posėdžio metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.