Lietuvoje

2021.07.26 12:23

Bilotaitė: žmonių gąsdinimas migrantais yra veikimas prieš valstybę

atnaujinta 12.58
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.07.26 12:23

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad neteisėtai sieną kirtusius migrantus ketinama apgyvendinti Rūdninkų poligone. „Padarytas sprendimas, palapinės važiuoja į Rūdninkų poligoną“, – sakė ministrė.

Pasak A. Bilotaitės, Rūdninkų poligone nebus sudėtinga užtikrinti saugumą, tai yra palanki teritorija, kurioje galima apgyvendinti iki 1,5 tūkst. žmonių.

„Palapinės jau keliauja ten, dirba žmonės ir tikimės, kad labai greitu metu galėsime ten vežti žmones. Akivaizdu, kad užkardose nėra daugiau galimybių laikyti, nes tai apsunkina mūsų pareigūnų darbą. Bet situacija yra sudėtinga ir mes sprendžiame ją kaip įmanoma“, – komentavo vidaus reikalų ministrė.

Dar prieš porą savaičių paskelbta apie planus dalį neteisėtai sieną kirtusių migrantų apgyvendinti Dieveniškėse, tačiau tam aktyviai priešinasi vietos bendruomenė. A. Bilotaitė sakė už to matanti interesų turinčių politikų veikimą.

„Šioje situacijoje aktyviai dalyvauja įvairios grupės, taip ir grupės, turinčios politinių motyvų, tiek ir, galbūt, užsiimančios tam tikra neteisėta veikla. Tai labai jaučiasi. Noriu aiškiai pažymėti, kad ten yra tikslas apgyvendinti vaikus, pažeidžiamas grupes, buvo priimtas sprendimas, kad iki rugsėjo 1-os dienos.

Bet, nepaisant to, žmonės yra klaidinami, bauginami, turint kažkokius interesus, motyvus. Tai yra labai negerai šiuo laikotarpiu, kai privalome būti visi susitelkę, bet, matyt, yra norų gauti politinių dividendų ar kažko kito, nes ta vietovė turi specifiką“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Dulkys: testo galimybių pasui Vyriausybė nebekompensuos

Ji teigė, kad apgyvendinimus Dieveniškėse migrantus, ten padaugėtų ir policijos pareigūnų, o tai, anot jos, gali kelti nerimą žmonėms, kurie užsiima neteisėtomis veiklomis. Ministrė tvirtino, kad nuo sprendimo apgyvendinti migrantus Dieveniškėse nėra traukiamasi.

„Mes neatsitraukiame nuo savo pozicijos ir tikrai nėra toleruotina, kad interesų grupės, turinčios įvairiausių motyvų šiandien grasintų ir darytų poveikį, baugintų žmones. Tiems žmonėms reikėtų nuvažiuoti į užkardas ir pažiūrėti į vaikus, kurių yra nemažai. Mes kalbame apie vaikų apgyvendinimą.

Turime įsivertinti, ar tie vaikai mums tikrai galėtų sukelti grėsmę. Visi suprantame, kad ne. Žmonių gąsdinimas, kurstymas yra veikimas prieš valstybę. <...> Noriu paprašyti pagalvoti, kad šiuo metu reikalingas susitelkimas, o tai, kaip veikiama dabar, tai tos grupės, kurios tai daro, veikia prieš valstybę. Tie argumentai ir gąsdinimas neatlaiko kritikos. Yra kiti motyvai, kodėl tai yra inicijuojama“, – tvirtino ministrė.

„Tai, kad žmonės protestuoja, yra normalus reiškinys demokratinėje visuomenėje. Bet viešosios tvarkos ir įstatymų privaloma laikytis visiems. Mes žmones girdime, stengiamės paaiškinti savo sprendimo motyvus, atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus, tačiau savo sprendimo nekeisime, nes kito pasirinkimo šiuo metu neturime“, – teigė ministrė.

Ji dar kartą pabrėžė, kad neteisėtų migrantų šeimos Dieveniškėse bus apgyvendintos tik iki rugsėjo 1 d., t. y. tol, kol bus įrengta laikino apgyvendinimo stovyklavietė Švenčionių rajone, modulinių namelių stovyklavietė Medininkuose.

„Dieną ir naktį teritoriją saugos ir stebės tiek policija, tiek Viešojo saugumo tarnyba. Skirsime pareigūnų tiek, kiek reikės, kad Dieveniškių gyventojai jaustųsi saugūs“, – sakė A. Bilotaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.