Lietuvoje

2016.08.17 18:58

Dėl kyšio STT sulaikė Kelių direkcijos ir „Šiaulių plento“ darbuotojus

Skirmantas Malinauskas, 15min.lt2016.08.17 18:58

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų organizuojant valstybinės reikšmės kelių kapitalinio remonto darbus Šiaulių regione. Sulaikyti trys asmenys. Tarp jų – ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra.

Įtariama, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. Aušra priėmė didesnės negu 250 MGL (9500 eurų) vertės kyšį iš bendrovės „Šiaulių plentas“ vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą minėtai įmonei laimėti viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė viršija 1,5 mln. eurų.

A. Aušrą bei du kelius tvarkančios įmonės vadovus trečiadienį sulaikė STT pareigūnai. STT atstovė Jurgita Razmytė 15min patvirtino, kad trys asmenys sulaikyti 48 valandoms. Vėliau prokurorai ir teismas spręs jų kardomųjų priemonių klausimą. Tiksli kyšio suma neatskleidžiama, nenorint pakenkti tyrimui.

Sugadino atostogas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis 15min teigė, kad A. Aušra šiuo metu atostogauja. „Kol kas nežinome, kuris pirkimas sudomino STT. Buvo atėję tyrėjai, kurie paėmė medžiagą apie visus pirkimus, darytus tame krašte“, – minėjo pašnekovas.

Pasak E. Skrodenio, A. Aušros darbas niekada nekėlė jokių klausimų: „Dėl jo jokių tyrimų niekada nevyko, žmogus dirba seniai, tokių nusiskundimų nėra buvę.“

Paklaustas, kas laukia A. Aušros grįžus po atostogų, E. Skrodenis teigė, kad apie tai kol kas anksti kalbėti. „Jis atostogauja 5 savaites. Ši buvo antroji. Kai grįš, spręsim. Matysim, kokias priemones taikys STT ir prokurorai. Jei bus sprendimas nušalinti jį nuo pareigų, ar uždrausti bendrauti, atitinkami sprendimai bus padaryti“, – sakė direkcijos vadovas.

STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.