Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.17 14:34

LVAT nevertino atrankos į ONKT departamento vadovus sustabdymo

LRT.lt 2016.08.17 14:34

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, (LVAT) trečiadienį išnagrinėjęs pareiškėjo Irmanto Mikelionio prašymą ištirti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro įsakymu patvirtintų Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų atitiktį aukštesnės galios teisės aktams, nutarė, jog prašymas yra paduotas neturinčio teisės jį pateikti subjekto, todėl jį atsisakyta priimti.

Buvo paskelbta informacija, jog trečiadienį LVAT bus nagrinėjama byla, ar teisėtai ir pagrįstai sustabdyta papildoma atranka į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas, pagal buvusio šio departamento vadovo I. Mikelionio skundą, rašoma LVAT pranešime spaudai. LVAT patikslina, kad šis klausimas nebuvo sprendžiamas.

LVAT trečiadienį buvo nagrinėjamas norminės administracinės bylos iškėlimo klausimas. Pareiškėjas I. Mikelionis pateikė prašymą ištirti, ar generalinio prokuroro įsakymu patvirtinti Prokurorų ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos nuostatai, reglamentuojantys prokurorų ir vyriausiųjų prokurorų atrankos procedūrą, neprieštarauja aukštesnės galios teisės aktams.

 LVAT nagrinėdamas pateikto prašymo priėmimo klausimą nustatė, jog pareiškėjas nėra vienas iš subjektų, kurie pagal Administracinių bylų teisenos įstatymą (ABTĮ) turi teisę kreiptis į administracinį teismą su abstrakčiu pareiškimu ištirti norminio administracinio akto teisėtumą. Pareiškėjo prašymas yra susijęs su individualia byla.

Vertindamas, ar pareiškėjas tinkamai naudojasi teise prašyti ištirti norminio administracinio akto teisėtumą, LVAT atsižvelgė į ABTĮ nuostatas bei administracinių teismų praktiką ir konstatavo, jog, kada asmuo neturi teisės tiesiogiai kreiptis į LVAT su abstrakčiu prašymu ištirti norminio administracinio akto teisėtumą, savo iniciatyva arba šalies prašymu tai gali padaryti teismas, kuris nagrinėja konkrečią bylą dėl šio asmens teisių pažeidimo, todėl priimti pareiškėjo I. Mikelionio prašymą LVAT atsisakė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas