Lietuvoje

2021.07.26 09:01

NVSC atstovas: tenka apgailestauti, bet rekomendacijų Jūros šventėje nebuvo laikomasi

atnaujinta 11.00
Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, Ingrida Steniulienė, BNS2021.07.26 09:01

Savaitgalį Klaipėdoje vykusi Jūros šventė sulaukė kritikos dar prieš jai prasidedant, esą tokio masiškumo renginys vėl augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui yra per rizikingas. Šventei pasibaigus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas sako, kad būgštavimai pasiteisino – rekomendacijų laikėsi retas.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, savaitgalį matėsi „gana didelis ir neatsakingas žmonių atsipalaidavimas“.

„Teko stebėti ir man, ir kolegos perėjo, pasižiūrėjo, kaip vyksta renginiai, kaip laikomasi rekomendacijų ir prašymų. Deja, tenka apgailestauti, kad didžioji dauguma dalyvių neatsižvelgė į organizatorių ir mūsų prašymus, buvo labai mažai žmonių tarp lankytojų, kurie dėvėtų kaukes, taip pat ir prekybininkų buvo vienetai, kurie dėvėjo kaukes, trūko dezinfekantų, jau nekalbu apie tai, kad nebuvo laikomasi atstumų, ypatingai koncertų, eisenos metu žiūrovų tarpe – stovėjo vienas prie kito“, – LRT RADIJUI sakė jis.

Klaipėdos miesto savivaldybę į taip vadinamą raudonąją epidemiologinę zoną pateko dar praėjusios savaitės pradžioje, kai pastarųjų 14 dienų užsikrėtimų koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršijo 100.

Renginio organizatoriai ir miesto meras Vytautas Grubliauskas ragino laikytis masinių susibūrimų rekomendacijų, tačiau kaip sako Klaipėdos kelių policijos vadovas Mindaugas Džermeika, policijos pareigūnai tokiame dideliame renginyje galėjo mažai kuo padėti.

„To sukontroliuoti tikrai neįmanoma, nes nesuskaičiuojamas žmonių skaičius įvairiose erdvėse pasipylęs, priimtas sprendimas maksimaliai prevenciškai skleisti, kaip turėtų elgtis dalyviai, tai, be abejo, buvo daroma, o kaip elgtis paliekama žmonių sąmoningumui – kur jie atvyko ir kaip turėtų elgtis“, – sakė pareigūnas.

Policija: Jūros šventė praėjo ramiai

Savaitgalį Klaipėdoje vykusi Jūros šventė praėjo ramiai, sunkių nusikaltimų neužregistruota.

„Jau trečius, ketvirtus metus stebime, jog žmonės išmoko švęsti“, – BNS sakė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Miesto centre buvo įrengta mobili policijos vadavietė, joje šventės dalyviai galėjo pasitikrinti blaivumą ir tik tada sėsti prie vairo.

62 asmenims po patikrinimo buvo nerekomenduota sėsti prie vairo.

Buvo užregistruota viena kišenvagystė, vienos muštynės tarp neblaivių asmenų. Už pasirodymą viešoje vietoje būnant neblaiviais penktadienį buvo sulaikyti trys asmenys, šeštadienį tiek pat.

Šventės dalyviai nešė pareigūnams pamestas rankines, banko korteles ir kitus daiktus, dalis daiktų grąžinta savininkams, kitų daiktų savininkai dar ieškomi.

Lauke vykstančiame renginyje buvo rekomenduojama dėvėti kaukes, dauguma žmonių jų nedėvėjo.

Policija sako negalinti jų bausti, nes kaukės dėvėjimas lauke yra rekomendacinio pobūdžio prašymas. Dėl nesilaikomų atstumų dalyviai buvo nuolat įspėjami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.