Lietuvoje

2021.07.26 06:52

Karščių nenuramins net lietus – nors laukia liūtys su škvalu ir perkūnijomis, kai kur laikysis 30 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.26 06:52

Karšti ir audringi – tokie laukia artimiausių dienų orai. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, pirmadienį vyraus karšti bei sausi orai, o jau antradienį sulauksime liūčių su škvalu ir perkūnija.

Pirmadienį virš Lietuvos toliau sukiosis aukštesnio slėgio laukas, taigi debesuotumas nors ir didės, bet lietaus dar nesulauksime.

Iš pietų plūstant šilumai, temperatūra kils iki 28–32 laipsnių karščio. Šiek tiek atgaivos suteiks nebent vidutinio stiprumo pietryčių vėjas.

Antradienis bus šiek tiek vėsesnis, nes į mūsų regioną atkeliaus lietaus debesys, jie lankysis ties pietvakariniais ir pietiniais šalies rajonais.

Temperatūra naktį bus apie 20 laipsnių. Dienos pradžia numatoma sausesnė, tačiau popietę jau sulauksime aktyviau besiformuojančių debesų, kurie turėtų atnešti vasariškų liūčių su perkūnija. Kai kur gali lyti ir smarkiai. Slenkant audros debesims vietomis kils škvalas – vėjo greitis gali siekti 15–20 m/s greitį.

Temperatūra pakils iki 25–29 laipsnių. O kai kur, didesnė tikimybė ties rytiniais, šiaurės rytiniais regionais, antradienį dar yra galimybė sulaukti 30 laipsnių karščio.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.