Lietuvoje

2021.07.25 15:35

Irklavimo trasą Kauno Lampėdžio ežere planuojama baigti iki lapkričio

BNS2021.07.25 15:35

Prie Kauno Lampėdžio ežero įsikūrusios sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazės trasą įrengti planuojama baigti šių metų lapkritį, šią savaitę pranešė savivaldybė. Lampėdžio ežere žemsiurbė darbus pradėjo praėjusių metų spalį. Iki tol vandens telkinyje buvo sėkmingai pašalintos perteklinės žvyro ir smėlio sankaupos, dumblas bei akmenys.

„Trasos gilinimo darbai Lampėdžiuose sparčiai artėja pabaigos link. Irkluotojai turės visą reikalingą infrastruktūros paketą jų spartesniam ir kokybiškesniam progresui. Kompleksas išsidėstęs geografiškai patogioje vietoje – vandens telkinys nepasižymi nei dideliu bangavimu, nei staigiais vėjo krypties pokyčiais. Tikime, kad tokių ryškių permainų sulaukusi irklavimo bazė taps tikra talentų kalve“, – sakė mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Paskutiniame darbų etape gilinamas dviejų kilometrų ilgio ruožas, kuriuo galės naudotis baidarių, kanojų ir akademinio irklavimo valtimis atletai. Kaip ir buvo planuota, po atnaujinimo trasos gylis sieks bent tris metrus, o plotis – 150 metrų.

Trasos atributus – starto ir finišo įrangą, plūdurus, pontonines sistemas bei trasą žyminčius lynus – įrengti ir baigti darbus planuojama užbaigti iki lapkričio.

Įrengiant trasą tuo pačiu švelninamas ežero dugno nuožulnumas, paskleidžiant nuo trasos nusiurbtą gruntą arčiau krantų.

„Menka paslaptis, kad iki šiol Lampėdžio ežero krantai turėjo staigius nuolydžius, dėl ko pasitaikydavo ir skaudžių nelaimių. Gilindami ir valydami atkarpą rangovai kartu su ugniagesiais ištraukė nuo seno užsilikusių įvairių atliekų – metalinių trosų, vielų, armatūros strypų, vamzdžių, talpų ir net betono gabalų, todėl dabar ši vieta bus ir saugesnė, ir švaresnė“, – sako Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Pasak jo, visi radiniai ištraukti, tačiau jų žvalgybos tęsiamos ir toliau. Suskaičiuota, kad bendras ežero dugne surasto metalo laužo svoris siekia beveik 11,3 tonos.

„Bangpūčio“ irklavimo bazė veiklą pradėjo praėjusių metų vasarą, ją nuspręsta rekonstruoti dar 2017 metais. Sulaukus 2 mln. eurų valstybės paramos, jau po metų buvo nugriauta dalis statinių, o juos pakeitė dviaukštis pastatas ir greta išsidėstę erdvūs elingai.

Naujai įrengtose erdvėse maždaug pusė tūkstančio sporto mokyklos auklėtinių gali naudotis persirengimo kambariais, dušais, pirtimi, konferencijų ir treniruočių salėmis su visa reikalinga įranga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.