Lietuvoje

2021.07.25 13:10

Policija: antroji Jūros šventės para incidentais nepasižymėjo, žmonės šventė kultūringai, tačiau saugumą dėl COVID-19 pamiršo

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.25 13:10

Antrąją Jūros šventės dieną išskirtinių incidentų neužfiksuota. Policijos pareigūnai surašė vos kelis protokolus bei akcentuoja, kad jau kelerius metus ryškėja tendencija, jog žmonės išmoksta švęsti kultūringai. Vis dėlto pastebima, kad šeštadienį, kaip ir penktadienį, policijos pareigūnams teko nuolat žmonėms priminti, jog susibūrimuose dėvėtų kaukes, laikytųsi kitų atsargumo priemonių. Reikalavimų dėvėti kaukes paisė ir ne visi šventinės mugės dalyviai.

Praėjusią parą Jūros šventės teritorija nepasižymėjo kaip probleminė. Šeštadienį policijos pareigūnai surašė 6 protokolus – 3 iš jų už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje, kiti už nedidelius Administracinių nusižengimų kodekso pažeidimus.

Danės gatvėje užfiksuota vienos piniginės vagystė, tačiau panašių incidentų, tikėtina, buvo ir daugiau.

„Paprastai tokio pobūdžio pranešimai plaukia dar ir visą savaitę po Jūros šventės“, – pastebėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Į miesto centre įkurtą policijos komisariatą ant ratų buvo atnešta ir pamestų daiktų – banko kortelė, pora piniginių, rankinė. Dalis daiktų buvo grąžinti jų savininkams, viena rankinė buvo atgabenta į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Jos savininko bus ieškoma toliau.

Šventės dalyviai, kurie abejojo, ar gali vairuoti, blaivumą buvo kviečiami pasitikrinti jau minėtame komisariate ant ratų. Pasak A. Grauslienės, tokia galimybe pasinaudojo 62 žmonės. Policijai šventėje neįkliuvo nė vienas neblaivus vairuotojas.

„Šventė praėjo ramiai. Žmonės švenčia kultūringai. Viskas praėjo ramiai, be didelių incidentų“, – patikino A. Grauslienė.

Penktadienį policijos pareigūnams teko padėti surasti poros pasiklydusių vaikų artimuosius, šeštadienį tokių incidentų nepasitaikė.

Nors šventę policijos pareigūnai apibendrina kaip ramią ir akcentuoja, kad žmonės išmoko švęsti kultūringai, tačiau pastebima, jog šiemet atsakingumo kiek stigo COVID-19 pandemijos kontekste.

Visos šventės metu retas renginių lankytojas dėvėjo nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikėsi saugaus atstumo.

„Mugės prekeiviai turėtų dėvėti kaukes, o prekiaujantys maistu – ir pirštines. Ne visi tas kaukes dėvi, tai pareigūnai nuolat įspėja prekeivius. Kalbant apie minią, gaila, bet žmonės atstumų nesilaiko. Pareigūnai primena nuolatos tą daryti, bet žmonės tikrai yra atsipalaidavę ir vos vienas kitas laikosi atstumo ar dėvi kaukę“, – apibendrino A. Grauslienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.