Lietuvoje

2021.07.25 07:54

Orų prognozė: atslinks karštos dienos ir tvankios naktys, palis tik antradienį

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.25 07:54

Sekmadienį vos vienas kitas debesis bus danguje, o termometrai rodys 28 laipsnius šilumos, o kai kur pasieks ir 30 laipsnių ribą. Taip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Paulius Starkus. Pasak jo, kitos savaitės pradžioje teks patirti tvankesnes naktis.

Sekmadienį, kaip teigė P. Starkus, orus vis dar lems aukštesnio slėgio laukas, tad dangus daugiausiai išliks mažai debesuotas, o šiaurinėje šalies pusėje bus visai giedras, tad lietaus sulaukti neturėtume. Pirmoje dienos pusėje vėjas bus nepastovios krypties, popiet nusistovės rytų, pietryčių krypčių vėjas, pūs vidutiniu 5–10 m/s greičiu. Kartu plūstelės ir šiltesnė oro masė: įdienojus daug kur šils iki 26–28 laipsnių šilumos. Anot sinoptiko, tikėtina, kad pietvakarinėje Lietuvos pusėje sukais iki 29–30 laipsnių karščio.

Pirmadienis, P. Starkaus teigimu, bus gana karštas. Naktis numatoma giedra, sausa, rami, bet nebus labai vėsi: oras atvės tik iki 15–20 laipsnių šilumos. O pirmadienio dieną bus šiek tiek didesnis debesuotumas, tačiau išliks sausi orai ir bus dar šilčiau: įdienojus šils iki 27–31 laipsnio karščio.

Sinoptikas minėjo, kad antradienį jau sulauksime šiokių tokių pokyčių: priartės ciklonas ir naktį dar vietomis, bet dieną – jau daugelyje rajonų praslinks trumpi lietūs. Kai kur liūtys bus intensyvesnės, jas lydės ir perkūnija. Sustiprės rytinių krypčių vėjas, kuris griaudint gali būti ir gūsingas. Bet šiluma dar nepasitrauks: kaip sakė P. Starkus, naktis numatoma labai tvanki – temperatūra pažemės iki 17–22 laipsnių šilumos. Dieną oro temperatūra šiek tiek sumažės, tačiau išliks ganėtinai šilta: svyruos tarp 24–29 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.