Lietuvoje

2021.07.24 21:05

Mokslo metai artėja, bet ne visi mokytojai skuba skiepytis: vieniems trūksta informacijos, bet kiti tikina – tai vienintelė išeitis

Kristina Karlonė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.24 21:05

Mokytojai vieni iš pirmųjų, turėjusių galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19. Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadalyje mokyklų imunitetą turi daugiau kaip 90 proc. darbuotojų. Tačiau skiepytis suskubo ne visi. Kai kuriose švietimo įstaigose paskiepyta tik apie pusę pedagogų. Artėjant mokslo metams Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina skiepytis ne tik mokytojus, bet ir vaikus.

Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos pradinukų mokytoja Erika Gylienė šį rugsėjį savo klasėje laukia antrokų. Ji buvo viena pirmųjų šalies pedagogių, vasario pradžioje paskiepyta nuo COVID-19.

„Buvo jausmas įvairus, nes informacijos kaip reaguoja buvo mažai, tik medikai buvo pirmieji. Esu už skiepus, nes nėra kito varianto, koks bebūtų tas virusas“, – LRT TELEVIZIJAI sakė pedagogė.

Juozo Grušo meno gimnazija viena iš labiausiai imunizuotų mokyklų visoje Lietuvoje. Paskiepytų ar persirgusių darbuotojų 120 iš yra 122. Direktorė sako, paskatinimu skiepytis tapo galimybė pasirinkti vakciną ir atsiradęs reikalavimas testuotis.

„10 proc. tų žmonių, kurie skiepijosi tai ne su noru, o iš tokio nepatogumo, kad reikės reguliariai testuotis, o dauguma tai savo noru ir kuo greičiau“, – kalbėjo Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos direktorė Undinė Diana Tumavičienė.

Tarp pirmaujančiųjų pagal imunizaciją ir Kauno „Saulės“ gimnazija.

„Mes ir su vaikais daug kalbėjome, kad reikės susitikti turime apsaugoti vieni kitus, turime gerbti šalia esantį ir esu dėkinga bendruomenei, kad sąmoningai pažiūrėjo į šitą reikalą. Pirmiausia pasiskiepijo mokytojai, o paskui jų pavyzdžiu sekdami pasiskiepijo ir beveik visi abiturientai“, – komentavo „Saulės“ gimnazijos Sonata Drazdavičienė.

Statistikos departamento duomenimis iš 928 mokyklų ketvirtadalyje imunizuota nuo 90 iki 100 proc. darbuotojų. 67 proc. mokyklų turi nuo 60 iki 89 proc. imunizuotų darbuotojų. Trys procentai švietimo įstaigų daugiausia Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse, kuriuose imunizuotų darbuotojų mažiau nei 59 proc.

Vienoje iš mažiausiai šalyje imunizuotų Kretingos rajono Baublių mokykloje iš 21 pedagogo paskiepyti 5.

„Žmonės nebežino, kas tiesa, o kas ne, jų toks apsisprendimas ir viskas. Manau, kad visuomenės sveikatos specialistai turi šitą darbą dirbti, o aš, kaip vadovė, tiesiog manau, kad neturiu moralines teisės versti ar ne, čia kiekvienas žmogus turi apsispręsti ir kiekvienas rūpinasi savo sveikata“, – teigė šios mokyklos direktorė Renata Bumblienė.

Neskiepytiems mokytojams organizuojant kontaktinį mokymą tenka reguliariai testuotis. Ruošiantis naujiems mokslo metams, švietimo ministrė ragina ir tėvus paskiepyti vaikus.

„Mes labai skatiname tėvams leisti, sudaryti sąlygas vaikams nuo 12 metų skiepytis, tai labai labai svarbu, nes visi suprantame – ir tėvai, ir vaikai, ir mes – jog skiepai ir testavimas vienas iš pagrindinių dalykų, kad mes galėtume būti klasėse“, – komentavo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Lietuvoje dabar bent viena vakcinos doze paskiepyta apie 12 proc. 12-15 metų vaikų. Ministerijos duomenimis vakcinuota 70 proc. mokytojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.