Lietuvoje

2021.07.24 17:39

Kompromiso rasti nepavyksta – ministerija kol kas neįtikino Dieveniškių gyventojų dėl migrantų apgyvendinimo

atnaujinta 17.49
LRT RADIJAS, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, BNS2021.07.24 17:39

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovams nepavyksta susitarti su Dieveniškių gyventojais dėl neteisėtų migrantų apgyvendinimo viename iš miestelio pastatų. Pradėti įrenginėti patalpas migrantų apgyvendinimui ketinta penktadienį, tačiau tam kelią užkirto protestuojantys gyventojai.

Šalčininkų rajone, Dieveniškėse vietos bendruomenės derybos su Vyriausybės atstovais baigėsi be rezultatų. Gyventojai įteikė parašus, toliau reikalaudami, kad miestelyje nebūtų apgyvendinti migrantai. Valdžios atstovų teigimu, į Dieveniškes iki rugsėjo 1 dienos būtų atkeltos tik šeimos su vaikais, kurioMs nėra tinkamų sąlygų užkardose. Iš viso miestelyje planuojama apgyvendinti pusę tūkstančio migrantų. Nepavykus atrasti sutarimo, pirmadienį migrantų apgyvendinimo klausimas bus svarstomas Vyriausybėje.

Gyventojams užtvėrus kelią ir neleidus penktadienį aptverti buvusio mokyklos bendrabučio, kuriame ketinama apgyvendinti migrantus, tvora, VRM, Vyriausybės bei policijos atstovai nutarė diskusijas su gyventojais perkelti į šeštadienį. Visgi susitarti su gyventojais kol kas nepavyksta.

Penktadienį į Dieveniškes buvo atvykę vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla bei premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Lančinskas.

Jie Dieveniškių gyventojams pasiūlė kompromisą – laisvame pastate tik migrantų šeimas su mažais vaikais ir numatyti, kad jie ten gyventų tik iki rugsėjo 1-osios. Visgi gyventojų tai neįtikino.

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė Lina Laurinaitytė-Grigienė teigė, kad vis dar tikimasis susitarti su gyventojais.

„Užkardose gyvenančios šeimos, maži vaikai iš tikrųjų šiuo metu labai blogomis sąlygomis ten gyvena“, – sako L. Laurinaitytė-Grigienė.

Premjerės patarėjas K. Lančinskas penktadienį kalbėjo, kad kai kurios šeimose yra ir vaikų su negalia, kuriems būtina suteikti patenkinamas gyvenimo sąlygas.

Migrantai, neteisėtai kertantys Baltarusijos ir Lietuvos sieną, šiuo metu apgyvendinami Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Varėnos ir kitose savivaldybėse, taip pat Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, pasieniečių mokykloje Medininkuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.