Lietuvoje

2021.07.24 17:09

Lietuvai humanitarinę pagalbą siunčia Čekija ir Latvija

atnaujinta 21.53
LRT.lt2021.07.24 17:09

Šeštadienį į Lietuvą atvyko humanitarinės siuntos iš Čekijos ir Latvijos. Artimiausiu metu turėtų atvykti parama ir iš Graikijos.

„Dėkojame mūsų Europos Sąjungos partneriams, mūsų kaimynams už solidarumą ir pagalbą šiuo metu, kai Lietuva susiduria su beprecedente neteisėtos migracijos krize, kuri naudojama kaip spaudimo įrankis ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Palapinės, lovos, kėdės, čiužiniai, antklodės, generatoriai ir kiti būtiniausi daiktai iš Europos Sąjungos partnerių, buvo pristatyti į Pasieniečių mokyklą Medininkuose. Tikimasi, kad jau kitą mėnesį čia bus įrengta modulinių namelių stovyklavietė, kurioje galės būti apgyvendinta iki 900 asmenų su galimybe išplėsti apgyvendinamų migrantų skaičių iki 1700.

Čekijos ambasada pranešė, kad Čekijos strateginių rezervų agentūros pagalbos vertė yra apie 125 tūkst. eurų, o ją sudaro 20 palapinių, 100 sudedamų lovų su čiužiniais, 500 antklodžių, 20 šildytuvų, 500 miegmaišių.

Pasak atstovybės, tai yra skubus Prahos atsakas į Lietuvos prašymą suteikti pagalbą.

„Ši parama – tai sąjungininkės Čekijos Respublikos paramos Lietuvai išraiška, mūsų šalims ir visai Europos Sąjungai susidūrus su saugumo pavojais“, – teigiama pranešime.

Šią savaitę Lietuvą jau pasiekė humanitarinės siuntos iš Švedijos, Estijos, Lenkijos ir Kroatijos.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą pateko 2470 neteisėtų migrantų.

Primename, kad šią savaitę Lietuvą jau pasiekė humanitarinės siuntos iš Švedijos, Estijos, Lenkijos ir Kroatijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.