Lietuvoje

2021.07.24 11:31

Zarasų padangų sandėlyje kilo gaisras, juodi dūmai buvo matomi net už kelių kilometrų

atnaujinta 11.40
BNS, LRT.lt, Jonas Deveikis2021.07.24 11:31

Zarasų pakraštyje įkurtame padangų saugojimo sandėlyje šeštadienio rytą kilo gaisras. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad gaisras suvaldytas, o didesnės taršos išvengti pavyko.

Situacijų koordinavimo skyriaus duomenimis, apie gaisrą gelbėtojams pranešta 9.14 val. 9.20 val. ugniagesiai jau dirbo įvykio vietoje, praneša portalas delfi.lt

Pareigūnų žiniomis, atviros liepsnos matyti nebuvo, tačiau juodi dūmai buvo matomi už kelių kilometrų.

Įvykio vietoje dirba aštuonios ugniagesių autocisternos.

LRT.lt kalbintas aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė vos tik išgirdęs apie gaisrą išskubėjęs į įvykio vietą. Dėl ko kilo gaisras, ministras sakė šiuo metu nežinantis.

„Gaisrininkai pasakys priežastį. Kiek žinau, pats sargas pranešė apie gaisrą, o ne aplinkiniai“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, anksčiau įmonė yra sulaukusi pastabų dėl laikomų padangų.

„Mes labai daug pastabų bendrovei turėjome anksčiau, kad ji buvo daug prikrovusi padangų. Tačiau situacija vėliau buvo pagerėjusi, o įmonė išsivalė sandėlius. Tačiau kai sužinojau, kad gaisras kilo būtent toje įmonė, truputį silpna pasidarė“, – LRT.lt sakė ministras.

Kai sužinojau, kad gaisras kilo būtent toje įmonė, truputį silpna pasidarė.

S. Gentvilas

Jis pažymėjo, kad gaisras suvaldytas, o didesnės taršos pavyko išvengti.

„Šįryt užsidegė vienas didesnių padangų tvarkytojų „Torgita“ Zarasuose. Oficialiai įmonė gali turėti 1000 t padangų vienu metu (palyginimui „Ekologistika“ galėjo turėti 1900 t).

Gaisras suvaldytas, tad kelyje apsisukau grįžti atgal į Klaipėdą. Didesnės taršos nebūta. Ačiū Zarasų ir Utenos gaisrininkams ir aplinkosaugininkams už operatyvumą.

Dar ketvirtadienį lankiausi Alytuje, kur su miesto vadovais ir įmonėmis kalbėjome apie „Ekologistikos“ pasėkmes. Seime liepą pakeitėme Atliekų tvarkymo įstatymus ir užkėlėme finansinę kartelę ir draudimų reikalavimus atliekų tvarkytojams, kad išvengtume dirbtinio tvarkymo ir gudručių feniksų.

Tačiau akivaizdu, kad rudeniui suplanuoti tolimesni padangų tvarkymo sugriežtinimo planai negali laukti ir su jais pradėsime jau pirmadienį“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.