Gyvenimas

2021.07.23 18:29

Uostamiesčio gatvėmis nusidriekė ryškiaspalvė ir triukšminga eisena

atnaujinta 22.33
Radvilė Rumšienė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.23 18:29

Penktadienio vakarą centrinėmis Klaipėdos gatvėmis nusidriekė tradicinė Jūros šventės eisena. Po metų pertraukos sugrįžusi eisena ir vėl tapo vienu ryškiausių šventės akcentų – daugiau nei pusšimtis kompanijų nestokojo išradingumo, tad eisena netgi priminė karnavalą. Kaip įprasta, centrinėmis miesto gatvėmis nusidriekusios spalvingos kolonos atskubėjo stebėti nemažai žmonių.

Vienu svarbiausių Jūros šventės akcentų laikoma eisena šiemet sugrįžta po metų pertraukos – praėjusiais metais dėl pandemijos šventės metu eisenos nuspręsta atsisakyti.

„Daugeliui Jūros šventės svečių Jūros šventė prasideda nuo didžiosios jūrinės eisenos. Džiaugiamės, kad ją ir vėl globoja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas“, – LRT.lt sakė Jūros šventę organizuojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ komunikacijos koordinatorė Živilė Putnienė.

Šiemet spalvinga žmonių kolona pajudėjo nuo Klaipėdos universiteto alėjos, toliau maršrutas tęsiasi centrinėmis miesto gatvėmis iki pat Kruizinių laivų terminalo.

Šiemet eisenoje dalyvauja 56 kolektyvai, iš jų – 34 įmonės, įstaigos ir organizacijos ir 21 laivo, kurie Jūros šventės dienomis dalyvauja regatoje „Baltic Regatta“, įgula. Eisenoje turėtų dalyvauti maždaug pusė dalyvių, kiek buvo įprasta sulaukti prieš pandemiją.

„Iš dalies esame laimingi, kad žmonės, eisenos dalyviai, organizacijos išgirdo mūsų prašymą galbūt sumažinti dalyvių skaičių, kad pavyktų užtikrinti atstumus, pakviest žmones, kurie yra pasiskiepiję ar turi atlikę testus. Taigi, eisena bus kie mažesnė, bet ryški, spalvinga ir triukšminga“, – apibendrino Ž. Putnienė.

Jūros šventėje įsibegėja ir mugė. Pirmieji pirkėjai pasirodė vos šiai prasidėjus. Kai kurie prisipažįsta atvykę net iš Norvegijos.

„Čia tiek daug visko yra, kur gi nepirksi. Pirksiu“, – sako LRT TELEVIZIJOS kalbinta klaipėdietė Stefa.

„Gruziniškos duonos ir lietuviškos dešros, ir dovanų, visko. Žodžiu, apsipirkom“, – vardija kita kalbinta klaipėdietė Aleksandra.

Jūros šventėje pirkėjai apsirūpina net Kalėdoms, reikalavimo dėvėti kaukes laikosi ne visi prekybininkai

Pirkėjais džiaugiasi ir prekybininkai. Kaziuko mugė ir Jūros šventė – įprastai dvi pelningiausios per metus. Pirmieji pirkėjai šventėje – dosnūs.

„Šiandien nuo pat ryto užsipirkom Kalėdom. Vieni, kiti jau ruošiasi. Kas žino, kas bus toliau“, – sako „Avelės kerų“ kūrėja Birutė.

„Nepastebėjau dar, kad derėtųsi. Tos kainos, kokios yra, taip maždaug ir perka“, – teigia tautodailininkė Jūratė.

Išlaidiems svečiams ruošiasi ir maisto pardavėjai. Vienas maisto furgonėlis pagamina ir tūkstantį porcijų per savaitgalį.

„Praeitą savaitę mes buvome aludarių šventėje, tai jūs neįsivaizduojate, kiek žmonių – minia. Vos spėjom. Ruošiamės masiškai“, – pasakoja virėjas Valentinas.

Ši Jūros šventė išskirtinė dėl pandemijos. Mugėje prekiauja beveik 700 prekeivių ir nors jiems privaloma dėvėti apsaugines kaukes, tokio reikalavimo laikėsi tikrai ne visi.

„Nepamiršti tiek kaukių, tiek dezinfekcinių skysčių, tiek srautų valdymo keliais vaikščioti, jis išlieka iki pat šventės pabaigos. Tai aš labai tikiuosi, kad ta žmonių minia, ar kiek jų čia atvažiuos į Klaipėdą, išmoks visus šituos dalykus ir laikysis jų kaip Tėve mūsų“, – prašo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdiečių ir uostamiesčio svečių laukia trys dienos mugių, koncertų ir įvairių reginių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.