Lietuvoje

2021.07.23 22:34

Piešiniais kreidelėmis bandę apsaugoti medžius kauniečiai aiškinasi teisme – prašo panaikinti nuobaudą pirmininkei

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.23 22:34

Kauno Šančių bendruomenė prašo teismo panaikinti pirmininkei skirtą nuobaudą už miesto švaros taisyklių pažeidimą. Nuobauda skirta už kreidelėmis ant grindinio nupieštus kryžius. O juos bendruomenė po savivaldybės langais piešė protestuodama prieš medžių kirtimą.

Balandį Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė po savivaldybės langai ant grindinio medžio anglies kreidelėmis nupiešė 163 kryžius. Taip protestuodama prieš savivaldybės planus tiesiant gatvę iškirsti 163 medžius.

Penktadienį bendruomenės nariai su kryželiais pieštais ant popieriaus lapo susirinko prie Kauno apylinkės teismo rūmų. Teismo prašoma panaikinti jų pirmininkei policijos skirtą administracinę nuobaudą.

„Esu kaltinama tuo, kad neužtikrinau nepiešimo ant grindinio. Nesutinku su paskirta nuobauda, įspėjimu dėl administracinio nusižengimo. Manau, kad mano veiksmas nepakenkė niekam: nei visuomenei, nei žmonėms, nei gamtai“, – tvirtina Šančių bendruomenės pirmininkė Vita Gelūnienė.

Žinios. Lietuvos irkluotojai pradėjo olimpines žaidynes

Įspėjimas protesto akciją dėl kertamų medžių surengusiai bendruomenei skirtas už savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą.

Taisyklės draudžia rašinėti, braižyti, piešti ant visuomeninės paskirties objektų, išskyrus Savivaldybės nustatytas vietas.

„Šiuo atveju čia buvo meninis performansas prilyginimas terliojimui. Visuomenės saviraiška ir jos pilietiškumas yra prilygintas terliojimui, neigiamam aspektui. Tai manau pagrįstai bendruomenė ginčija įspėjimą“, – teigia advokatas Saulius Dambrauskas.

Kauno savivaldybė teisme nagrinėjamos bylos nekomentuoja. Naujai gatvei, dėl kurios ir vyko protestai, tiesti numatyta skirti 3 milijonus eurų. Darbams trukdančius, iškirstus medžius žadama pakeisti naujais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.