Lietuvoje

2021.07.23 15:43

Šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.23 15:43

Nepasiturinčios šeimos, auginančios mokyklinio amžiaus vaikus, jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. 

Mokiniai gali gauti nemokamą maitinimą ir 80-ies eurų dydžio paramą, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį mažesnės nei 192 eurai. Dėl paramos reikia kreiptis į savivaldybės administraciją arba prašymą pateikti per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą.

Dėl nemokamo maitinimo kreiptis nereikia priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų tėvams. Jiems nemokamas maitinimas priklauso nuo šio rudens.

„Nuo rugsėjo pirmosios 125 tūkstančiai Lietuvos moksleivių gaus nemokamą maitinimą, tai yra ir tie vaikai, kurie gauna nemokamą maitinimą, nes jis bus prieinamas pirmokams, antrokams priešmokyklinukams, bet ir tiems vaikams, kurie dėl mažų šeimos pajamų kreipėsi per savivaldybes dėl nemokamo maitinimo galimybių. Pirmokai ir antrokai gauna visi, visuotinas nemokamas maitinimas. Jeigu šeimos nenori tokio maitinimo gauti, gali kreiptis į mokyklą ir gali atsisakyti šitos galimybės“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.