Lietuvoje

2021.07.23 14:55

STT pradėjo tyrimą dėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus galimai padarytos per 500 tūkst. eurų žalos

LRT.lt2021.07.23 14:55

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), išnagrinėjusi gautą Teisingumo ministerijos pranešimą dėl galimai neatliktų ar netinkamai atliktų naujo Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos darbų ir valstybės biudžetui galimai padarytos didesnės nei 500 tūkst. eurų žalos, pradėjo ikiteisminį tyrimą. 

Ikiteisminio tyrimo metu bus vertinamos aplinkybės, ar inicijuojant ir įsigyjant statybos darbų projekto rengimo, statybos darbų bei ekspertizės atlikimo paslaugas, galėjo būti sudarytos išskirtinės sąlygos privačiai bendrovei valstybės biudžeto sąskaita išvengti atsakomybės už netinkamai atliktų darbų taisymą, taip pat ar Kalėjimų departamento ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai, atsakingi už pirkimo sutarčių vykdymą ir kontrolę, tinkamai vykdė savo tarnybines pareigas, ar valstybės biudžetui nebuvo padaryta didelė žala. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo tarnybinių pareigų neatlikimo (BK 229 str.). Įtarimai niekam nėra pareikšti.

Tyrimą pradėjo STT Pranešimų nagrinėjimo skyrius. Informacija perduota Generalinei prokuratūrai, kuri spręs dėl ikiteisminio tyrimo įstaigos, kuri atliks šį tyrimą.

Kaip skelbta liepos 12 d., Teisingumo ministerija, atlikusi auditą Kalėjimų departamentui prie Teisingumo ministerijos pavaldžiame Šiaulių tardymo izoliatoriuje dėl statybos darbų ir lėšų panaudojimo pagrįstumo ir teisėtumo, sulaukė išvadų, jog perkant ir vykdant statybos darbus, galimai netinkamai atlikta arba neatlikta darbų už 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų. Dėl šios situacijos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.