Lietuvoje

2021.07.23 12:15

Alytaus ligoninės atstovas: migrantų vaikai apsinuodijo psichotropiniais vaistais

atnaujinta 12.47
Gytis Pankūnas, Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.07.23 12:15

Du mažamečiai neteisėtų migrantų vaikai apsinuodijo psichotropiniais vaistais, LRT.lt sakė Alytaus ligoninės direktoriaus pavaduotojas. Šiuo metu nepilnamečiai jaučiasi kur kas geriau, planuojama ryt juos išrašyti.     

Ketvirtadienį pranešta, kad iš VSAT Kabelių užkardos skubiai į ligoninės reanimaciją buvo išgabenti du mažamečiai, kurie prieš tai su tėvais neteisėtai kirto sieną iš Baltarusijos. Suaugusių migrantų teigimu, prieš pereinant sieną grupę Baltarusijoje atlydėję kaukėti asmenys jų vaikams esą davė tablečių, rašoma VSAT pranešime.

Dėl šio įvykio ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo“, – LRT.lt sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Kaip numatyta Baudžiamojo kodekso 137 straipsnio 2 dalyje, tas, kas dėl neatsargumo sunkiai sužalojo ar susargdino du ar daugiau žmonių, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Abu vaikai šiuo metu yra Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. Ketvirtadienį jie buvo paguldyti į reanimacijos skyrių, dabar nepilnamečiai jau perkelti į vaikų ligų skyrių.

Kaip sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrijus Kačiurinas, aišku, kad mažamečiai apsinuodijo psichotropiniais vaistais, bet dabar jie jaučiasi jau geriau.

„Vienas vaikas dar mieguistas, kitas – jau aktyvus. Galbūt ryte jau išleisime namo, jei būklė bus gera. Ligoninėje jie bus praleidę jau daugiau nei parą. Kažkokio pavojaus nematome“, – sakė D. Kačiurinas.

Perspėja apie propagandos malūną

LRT.lt kalbinas Vilniaus universiteto Tarpautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Laurynas Jonavičius neatmetė, kad Aliaksandro Lukašenkos režimas šią migrantų vaikų istoriją gali išnaudoti kaip propagandos įrankį, teigiant, kad Lietuva pati galėjo susargdinti nepilnamečius, jai nesirūpinti.

„Viskas, ką dabar daro A. Lukašenka, yra bandymas parodyti, kad „aš, o ne lietuviai, kurie vaikus nuodija ar neįsileidžia migrantų, negerbia žmogaus teisių, esu teisus“. Tai yra akivaizdu, taip bus kalbama“, – komentavo politologas.

Anot jo, neatmestina, kad prieš Lietuvą veikdamas A. Lukašenkos režimas neapsiribos vien neteisėtų migrantų siuntimu.

„A. Lukašenkos galimybės juk yra milžiniškos, kažką tokio daryti, kenkiant Lietuvai. Migrantai, gali Nemuną kuo nors užteršt. Bet kokių dalykų galima čia prigalvoti ir čia yra didžiausias blogis. Turiu omenye, režimo neprognozuojamumą ir jokių normų – nei moralinių, nei tarptautinių, nei teisinių, nei žmogišųjų – nepaisymas. Tai matome pastaruosius metu, tik paskutiniu metu tai itin suintesyvėja. Tad tikėtis galima visko“, – kalbėjo pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.