Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.16 12:20

Ekspedicijos „Baltoscandia 2016“ dalyvių keliai išsiskiria

LRT.lt 2016.08.16 12:20

Dar neįpusėjus ekspedicijai „Baltoscandia 2016“ jos dalyvių keliai išsiskyrė. Pirmąjį žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ etapą ekipažai baigs skirtingu metu.

Konferencijos skirtingų šalių universitetuose tęsiasi

Lietuvos geografų draugijos, VšĮ „Baltoskandijos akademija“ ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas tęs kelionę kiek greitesniu tempu.

„Dar liko trys konferencijos Turku, Tartu ir Latvijos universitetuose. Skaitysime pranešimus, skirtus prof. Kaziui Pakštui, jo puoselėtai Baltoskandijos idėjai bei žygiui per pasaulį pristatyti. Taip pat prisijungs ir užsienio šalių pranešėjai“, – sakė konferencijų organizatorė, Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė.

Suplanuoti filmavimai diktuoja judėjimo grafiką

„Šis išsiskyrimas buvo planuotas ir apsvarstytas. Dėl įvairių priežasčių tokia praktika taikoma beveik kiekvienoje ekspedicijoje. Kadangi šį sykį esame išsikėlę ne vieną tikslą: surengti konferencijas, susitikimus su lietuvių bendruomenėmis, išmėginti įrangą prieš žygį per pasaulį bei sukurti dokumentinį filmą, natūralu, jog visko per vieną mėnesį tiesiog nespėtume.

Kol greičiau judantys ekipažai rengs pristatymus universitetuose, mes įgyvendinsime kitas užduotis“, – teigė ekspedicijos vadovas Gintautas Babravičius.

Bendradarbiauja su Vokietijos prodiuseriu

Filmavimo grupė su ekspedicijos vadovu priešakyje keliavo prie Svartiseno ledyno. Kartu su jais – ekspedicijos dalyvis, beveik visą kelią važiavęs atskiru maršrutu Michaelis Mattigas-Gerlachas.

„Su G. Babravičiumi keliaujame jau ne pirmus metus. Ekspedicijų metu aš kuriu dokumentinius filmus Vokietijos „Deutche Welle“ ir kitoms televizijoms. Šiuo metu filmuojame apie klimato kaitą bei pavojus, keliamus natūraliai gamtai. Kadangi viena iš žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ užduočių – kviesti domėtis būtent šiomis problemomis, sujungėme jėgas“, – pasakojo M. Mattias-Gerlachas.

Jis su savo komanda jau apsilankė ir Šiauriausiame Europos taške, kurį G. Babravičiaus komanda pasieks rugpjūčio 21 d.

Įvertins globalinio atšilimo padarinius

Dar vienas ekspedicijos ekipažas važiavo vakarine Norvegijos pakrante.

„Lėtesniu tempu keliavome link to paties ledyno, kur buvo susirinkusi filmavimo grupė. Mūsų užduotis – užfiksuoti nuostabų kraštovaizdį, besidriekiantį Norvegijos Vakaruose. Yra nemažai kalbama apie tai, koks pavojus dėl įvairių faktorių kyla gamtai, todėl savo filmuose parodysime jos grožį, kurį privalome saugoti.

Viso žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ metu nuvyksime ir į tokias vietas, kurios filmavimo grupėms įprastai neįkandamos dėl sudėtingo susisiekimo. Tai, ką užfiksuosime, sudėsime į filmus. Ši medžiaga – unikali, nes per keletą metų, kol tas vietas vėl kas nors filmuos, kraštovaizdis bus pasikeitęs beveik neatpažįstamai“, – sakė ekspedicijos operatorius Fiodoras Čerednikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi