Lietuvoje

2016.08.16 11:03

Pasitinkant naujus mokslo metus, vaikui saugumui kelyje – išskirtinis dėmesys

LRT.lt2016.08.16 11:03

„Vaikų saugumas gatvėse ar keliuose priklauso ne tik nuo jų pačių, bet ir nuo suaugusiųjų. Geriausias vaikų mokytojas – tėvų pavyzdys. Be to, didelės įtakos turi prevencinė ir švietėjiška veikla bendruomenėse, ugdymo ir mokymo įstaigose“, – Eismo saugumo posėdyje sakė susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD), siekdama gerinti vaikų eismo saugumą 2016–2017 mokslo metais, numatė įgyvendinti nemažai priemonių, rašoma pranešime spaudai.

Garso įrašus vaikų saugaus eismo tema transliuos 14 radijo stočių, vaizdo – 8 televizijos, bus skelbiama informacija penkiuose pagrindiniuose šalies žiniasklaidos interneto portaluose.

Numatoma išleisti ir išplatinti knygeles vaikams apie saugų eismą, tradiciškai organizuoti Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“, rengti vaikų ir jaunimo saugaus eismo įgūdžių ugdymo bei saugaus eismo mokymo pamokas. Planuojama, kad konkurse dalyvaus ne mažiau kaip 50 tūkst. dalyvių.

Dėmesys vaikų eismo saugumo gerinimui taip pat skiriamas „Eismo saugumo bendruomenių“ veikloje. Kaip ir kasmet, bus dalijamos šviesą atspindinčios priemonės, skatinama jas naudoti.

Rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai planuoja sustiprinti eismo dalyvių kontrolę, ypač prie vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų, labiau stebėti mokyklinių autobusų vairuotojų ir vaikus vežančių tėvų dalyvavimą eisme.

Eismo įvykių Lietuvoje statistikos duomenimis, 2012 metais šalies keliuose žuvo 14 vaikų, 2013 metais – 11, 2014-aisiais – 24, 2015 metais – 12, šiemet sausio–liepos mėnesiais – 4.