Lietuvoje

2016.08.16 15:13

Po policininko mirties vidaus reikalų ministras ieško, kam teks prisiimti atsakomybę

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.08.16 15:13

Po skaudžios nelaimės Tryškiuose, kai buvo nužudytas policijos pareigūnas, Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasikvietė generalinį policijos komisarą Liną Pernavą pasikalbėti apie pareigūnų saugumo užtikrinimą tarnybos metu. Komisaras įsitikinęs, kad pareigūno žūtis baisi nelaimė, tačiau jos esą nenulėmė netinkamas parengimas. Tuo tarpu ministras sako, kad po tarnybinių tyrimų L. Pernavui gali tekti trauktis.

„Jeigu bus nustatytos esminės tarnybos organizavimo spragos, kelsiu Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo atsakomybės klausimą. Jeigu bus nustatytas strateginio lygmens darbo brokas, aš kelsiu aukščiausio policijos vadovo atsakomybės klausimą“ – po susitikimo su L. Pernavu pareiškė T. Žilinskas.

Ministras tikino, kad šiuo atveju policijos vadovo skundų apie per menką finansavimą net neketina klausytis.

„Tikrai nepateisinu ir nepateisinsiu neveiklumo prisidengiant finansavimo stoka. Aš manau, kad galima ir esamomis lėšomis peržiūrėti, ar tinkamai yra sudėlioti visi procesai, ar tinkamai vykdomi taktiniai užsiėmimai ir perdėlioti prioritetus“, – dėstė ministras. Antradienį popiet jis ketina susitikti ir su policijos profsąjungos atstovais.

Jau anksčiau ministras svarstė, kodėl į įvykio vietą buvo nusiųstas kelių policijos ekipažas, kodėl neperšaunamas liemenes pareigūnai laikė bagažinėje, kodėl galimai nesuveikė jų naudoti elektrošokai ir ar tinkamai pareigūnai buvo paruošti tramdyti smurtautojus. Ministrui kelia abejonių ir L .Pernavo vykdoma policijos reforma.

Pasak ministro, nėra normalu, kad vien šiemet yra atleisti 450 policininkų, o priimti vos 45.

L. Pernavas: „Kėdės nesilaikau“


Policijos generalinis komisaras kol kas kaltės dėl nelaimės Tryškiuose neprisiima. Tačiau, jei ministras norės L.Pernavo pasitraukimo, jis tikina kėdės nesilaikysiantis. „Aš savo kėdės niekada nesilaikiau ir nesilaikau šiandien. Ministras nuspręs“, – teigė L. Pernavas. Pasak jo, kol kas nėra etiška komentuoti pareigūno mirties aplinkybes, nes atliekami tyrimai, tačiau L. Pernavas tikino, kad pareigūnai yra rengiami tinkamai, o kelių policininkai ir patruliai rengiami vienodai.

Anot jo, policininkai buvo parengti tinkamai reaguoti į smurtą, turėjo ginklus, specialiąsias priemones, dvi neperšaunamas liemenes, elektrošoko prietaisus. „Šaunamąjį ginklą policijos pareigūnai naudoja tuomet, kai tikrai jį reikia naudoti, o ne todėl, kad bijo ginklą naudoti dėl kažkokių atsirandančių problemų. Galbūt tai rodo jų suvokimą, kad neproporcingas prievartos naudojimas bus įvertintas kaip neproporcingas“, – aiškino L. Pernavas. Anot jo, pernai iš tarnybinio ginklo pareigūnai realiose situacijose iššovė 67 kartus.


Be to, L. Pernavas teigė, kad šiemet policija gausiai perka ginklų, elektrošokų, neperšaunamų liemenių. Komisaras pripažįsta, kad iki šiol pareigūnams trūksta šovinių. Jų kiekvienas pareigūnas per metus turėtų gauti 100, o tegauna 50. Todėl šiuo metu, pasak L. Pernavo, visiems apskričių komisariatams perkami lazeriniai mokymo šaudyti aparatai, kuriais pareigūnai galės mokytis nešvaistydami šovinių.

„Kas bus atlikta dabar, tai bus įvertinta, ar visose įstaigose tinkamai organizuojami fizinio ir kovinio parengimo mokymai, šaudymo pratybos“, – sakė jis.

Patrulis L. Šimkus buvo nužudytas penktadienio pavakarę. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis 36-erių L. Šimkus vyko į buitinį incidentą Telšių rajone, Tryškių miestelyje.

Pranešta, kad smurtaujama artimoje aplinkoje. Pirminiais duomenimis, įtariamasis smurtautojas atvykusį pareigūną puolė peiliu. Sužeidimai buvo mirtini. Policininko nužudymu kaltinamam Artūrui Noreikai teismas sekmadienį skyrė trijų mėnesių suėmimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.