Lietuvoje

2013.03.29 09:23

Žada leisti ilgiau važinėti su dygliuotomis padangomis

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2013.03.29 09:23

Pagal kelių eismo taisykles vairuotojai iki balandžio 10 d. privalo pasikeisti žiemines dygliuotas padangas, tačiau dėl užsitęsusios žiemos planuojama šį terminą pratęsti ir padangų nepasikeitusių gyventojų nebausti.  

Pagal kelių eismo taisykles vairuotojai iki balandžio 10 d. privalo pasikeisti žiemines dygliuotas padangas, tačiau dėl užsitęsusios žiemos planuojama šį terminą pratęsti ir padangų nepasikeitusių gyventojų nebausti.

Ketvirtadienį susitinka Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Lietuvos policijos departamento bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovai. Jie aptars galimybę pratęsti naudojimosi dygliuotomis padangomis laiką dėl užsitęsusių žiemiškų orų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas teigia, kad į šiuo metu susidariusias eismo sąlygas negalima žiūrėti tik formaliai.

„Pažiūrėkite, kokius už lango matome orus – lyg ir pavasariški, bet jei užeitų debesys ir pradėtų krituliai kristi, tai, aišku, kad tai būtų ne lietus, o sniegas“, - teigė jis.

Pasak pašnekovo, lygiai taip pat, kaip vairuotojai kol kas nepiktnaudžiauja sausu keliu, taip ir formaliai neturėtų būti žiūrima į reikalavimą iki balandžio 10 d. pasikeisti dygliuotas žiemines padangas.

„Už lango Vilniuje matome, kad keliai sausi, bet jei išvažiuotume į užmiestį, tai tikrai dar yra sniego sluoksnių privažinėtų. Kodėl turėtume daryti blogiau žmonėms, kurie gyvena ne sostinėje, o periferijoje“, - retoriškai klausė N. Abukauskas.

Pašnekovas svarstė, kad konkreti data, iki kada bus pratęstas leidimas važinėti su dygliuotomis žieminėmis padangomis, gali būti ir nenustatytas: „Viskas priklausys nuo orų“.

DELFI primena, kad prieš kelerius metus buvo uždrausta išvis naudoti dygliuotas žiemines padangas, tačiau sprendimas gyventojų noru buvo atšauktas.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33