Lietuvoje

2021.07.22 22:30

Prieš sprendimą apgyvendinti migrantus Dieveniškėse protestuojantys miestelio gyventojai budi ir naktį

atnaujinta 01.06
LRT.lt, LRT RADIJAS2021.07.22 22:30

Dieveniškėse rastos, anot Vidaus reikalų ministerijos, tinkamiausios patalpos apgyvendinti neteisėtai Baltarusijos-Lietuvos sieną kirtusius migrantus. Tačiau sprendimui priešinasi miestelio gyventojai. Ketvirtadienį susirinkę gyventojai protestuoja ir tai žada daryti per naktį.

Ketvirtadienio vakarą į Dieveniškes nuvykęs LRT.lt fotografas Justinas Stacevičius pasakoja, kad mieste vis dar buriuojasi dievieniškiečiai, kurie žada budėti pernakt, jie tai darys pamainomis. Gyventojai pergyvena, jog migrantai į apgyvendinimo centrą buvusioje Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje bus atvežti šią naktį.

Gyventojai lauke yra pasistatę palapines, ant kelio pastatyti traktoriai. Neatmetama idėja pravažiavimą blokuoti šiais traktoriais.

Dievieniškiečiai skundžiasi, kad daugiausia nerimo kelia tai, jog migrantai bus apgyvendinti netoli mokyklos.

LRT.lt fotografas teigia, kad miestelyje yra daug patruliuojančių policijos automobilių, o priešiškumo ar įtampos iš gyventojų nejaučiama. Protestuoja apie 50 žmonių.

Kiek anksčiau buvo pasirodę informacijos, kad Dieveniškių gyventojai neleido privažiuoti tarnybų sunkvežimiais su įranga, skirta įkurti migrantų apgyvendinimo vietas.

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius sako, kad ši vieta pasirinkta todėl, kad joje galima geriausiai užtikrinti saugumą. Jis teigia, kad čia taip pat bus stiprinamos saugumo pajėgos.

„Jau turime 2300 žmonių, kurie kažkur yra išmėtyti. Tų vietų dabar jau gal 15 yra. Dieveniškėse be abejo vyksta derybos su bendruomene, su savivaldybe, žmones susirūpinę, gal ne visai nori, kad ten būtų. Bet norėčiau irgi supratimo paprašyti, nes nėra Lietuvoje teritorijos, kur nebūtų savivaldybių. Dieveniškės <..> yra pati saugiausia būtent perimetro klausimu vietove, nes iš visų pusių ji yra uždaryta ir mes galime sukontroliuoti tą judėjimą“, – aiškina viceministras.

Anot A. Abramavičiaus, ten galėtų būti apgyvendinta iki 500 asmenų.

Dieveniškių gyventojams surengus protestą prieš migrantų apgyvendinimą buvusioje mokykloje, Vidaus reikalų ministerijos atstovai sako suprantantys žmones, tačiau pabrėžia, kad didžioji dalis į Lietuvą atvykstančių migrantų yra tokios pat šeimos ir pavieniai žmonės, ieškantys geresnio gyvenimo.

Tai ne pirmas vietos gyventojų protestas prieš planus buvusioje Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje apgyvendinti neteisėtai Lietuvos sieną kirtusius migrantus. Pirmadienį keliolika žmonių prie Vidaus reikalų ministerijos protestavo prieš planus buvusioje Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, apgyvendinti neteisėtus migrantus.

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė paragino žmones suprasti, kad neteisėtus migrantus reikia apgyvendinti, kol bus baigtos teisinės procedūros dėl jų statuso: „reikia suprasti, kad migrantai negali levituoti ore – jie vis vien turi būti kažkur patalpinti“.

Kitą ketvirtadienį prieš Vyriausybės rūmus Vilniuje taip pat organizuojamas mitingas prieš sprendimą Dieveniškėse įkurti centrą apie tūkstančiui migrantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.