Lietuvoje

2016.08.16 08:55

Susirūpino policininkų saugumu

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.16 08:55

Vidaus reikalų ministras žada susitikti su policijos vadovais ir profsąjungų atstovais aptarti padėties pareigūnų saugumo tarnyboje. Tomas Žilinskas sako laukiantis pasiūlymų, ką daryti, kad nesikartotų tragiški įvykiai, tokie, kaip praėjusią savaitę Telšių rajone. 36-erių metų patrulis buvo nužudytas penktadienio pavakarę, kai  nuvyko į buitinį incidentą Tryškių miestelyje. 

Telšių policijos pareigūną Liudą Šimkų pirmadienį į paskutinę kelionę palydėjo ne tik tarnybos draugai, bet ir minia tragedijos sukrėstų žmonių.

36-erių kelių policijos vyriausiasis patrulis žuvo penktadienio pavakarę, kai atvyko į Tryškius gavęs pranešimą, kad vietos gyventojas 26-erių Artūras Noreika smurtauja prieš motiną ir grasina padegti namus. 

Pareigūnas bandė sutramdyti pažeidėją, tačiau šiam sprukant jie susigrūmė. A. Noreika išsitraukė peilį ir dūrė pareigūnui į kaklą. Vėliau paaiškėjo, jog sužalotas pareigūnas dar apie 30 metrų vijosi smurtautoją, tačiau galiausiai sukniubo.

Žiudikas sulaikytas netoli nusikaltimo vietos, jam nustatytas 0.2 promilės girtumas. Teismas jį leido suimti trims mėnesiams.

Vidaus reikalų ministras T. Žilinskas dėl nužudyto pareigūno nurodė atlikti tarnybinį patikrinimą. Per jį bus siekiama išsiaiškinti aplinkybes, ar būtent tas patrulis išsiųstas į iškvietimą. Patikrinimą atliks ministerijos generalinis inspektorius.

Telšių policijos vadovas teigė, kad, gavus pagalbos prašymą, išsiųstas arčiausiai įvykio vietos buvęs ekipažas. 

Patrulių pora turėjo šaunamuosius ginklus, elektrošoko prietaisus, neperšaunamas liemenes, antrankius, kitas specialiąsias priemones. 

Nustatyta, jog pareigūnas panaudojo elektrošoką, tačiau tai siautėjusio A. Noreikos nenuramino.

Vidaus reikalų ministras su policijos ir pareigūnų profsąjungos atstovais žada aiškintis, ar užtikrinamas saugumas tarnyboje – policininkai turi visas priemones, moka tinkamai jomis naudotis.

Profesinė sąjunga suskubo pareikšti, kad atsakomybę dėl nelaimės turėtų prisiimti policijos vadovybė. Esą ši griebėsi niekam nenaudingų reformų užuot pasirūpinusi pareigūnų saugumu bei galimybe daugiau praktikuotis. 

Generalinis policijos komisaras ragina nedaryti skubotų išvadų, bet pripažįsta, kad lėšų pareigūnams aprūpinti ir mokyti turėtų būti skiriama daugiau.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.