Lietuvoje

2021.07.22 16:17

Iš pasienio užkardos į reanimaciją išvežti du mažamečiai, tėvai tikina – Baltarusijoje kaukėti vyrai vaikams davė tablečių

atnaujinta 18.12
LRT.lt, LRT RADIJAS2021.07.22 16:17

Iš VSAT Kabelių užkardos skubiai į ligoninės reanimaciją buvo išgabenti du mažamečiai, kurie prieš tai su tėvais neteisėtai kirto sieną iš Baltarusijos. Suaugusių migrantų teigimu, prieš pereinant sieną grupę Baltarusijoje atlydėję kaukėti asmenys jų vaikams esą davė tablečių, rašoma VSAT pranešime.

Ketvirtadienį ryte Kabelių užkardos pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė ką tik sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirtusius migrantus. Pirminiais duomenimis, tai yra 11 Irako ir 4 Rusijos piliečiai.

Visi užsieniečiai iškart buvo pristatyti į užkardą. Vos atvykus suaugusieji kreipėsi į pasieniečius, nes sunerimo dėl savo vaikų būklės. Du mažamečiai atrodė itin vangūs, negalėjo bendrauti.

„Kabelių pasieniečiai iškart iškvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai mažamečius skubiai išgabeno į Alytaus ligoninę, kur jie atsidūrė reanimacijoje. Šiuo metu vaikų būklė stabilizuota, jų gyvybėms grėsmės nėra“, – teigiama VSAT pranešime.

Anot VSAT, vaikų tėvai pasieniečiams papasakojo, kad prieš kertant sieną juos iš Baltarusijos gilumos atvedę kaukėti asmenys abiem mažamečiams esą davė po 2 tabletes. Tuomet visa grupė įėjusi į Lietuvą. Tabletės esą buvo duotos tam, kad sienos pažeidimo metu mažamečiai būtų ramesni ir neteisėtas perėjimas į Lietuvą būtų sklandesnis.

VSAT atstovas: vaikų gyvybėms pavojaus nėra

Dar vieną tabletę kaukėti asmenys esą davę tėvams, jei jos prireiktų ateityje judant Lietuvos gilumoje. Šį, įtariama, vaistą VSAT pareigūnai perdavė medikams, kad šie žinotų apie galimai sugirdytų medikamentų išvaizdą ir sudėtį.

„Pirminiais duomenimis, tai gali būti 11 Irako ir 4 Rusijos piliečiai, pastarieji yra čečėnų tautybės. Iš karto visi pažeidėjai buvo pristatyti į užkardą ir ten tėvai kreipėsi į pasieniečius, nes du jų mažamečiai vaikai keistai elgiasi, yra vangūs ir nebendrauja. Pasieniečiai iš karto iškvietė medikus, vaikai buvo išvežti į ligoninę, jie atsidūrė reanimacijoje. Tėvai vėliau papasakojo, kad, pereinant sieną Baltarusijos pusėje, keli kaukėti asmenys vaikams esą davė po dvi tabletes, kad sienos perėjimas būtų sklandesnis. Abiejų mažamečių būklė stabilizuota, grėsmės jų gyvybėms šiuo metu nėra“, – LRT RADIJUI teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas Giedrius Mišutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.