Lietuvoje

2021.07.22 16:03

Kitą savaitę prie Vyriausybės – 500 Dieveniškių gyventojų protestas dėl galimo migrantų apgyvendinimo jų miestelyje

LRT.lt2021.07.22 16:03

Kitą ketvirtadienį prieš Vyriausybės rūmus Vilniuje prasidės mitingas prieš pasipiktinimą sukėlusį sprendimą, kuriuo bandoma Dieveniškėse, Šalčininkų rajone įkurti centrą apie tūkstančiui migrantų.

Kaip teigiama bendruomenės pranešime žiniasklaidai, oficialų leidimą organizuoti 500 asmenų mitingą trečiadienį išdavė Vilniaus miesto savivaldybė Dieveniškių bendruomenei.

„Mitinge bus išreikštas protestas prieš net 1000 islamo ekonominių migrantų įkurdinimą Dieveniškių, turinčių apie 500 gyventojų, centre, vos 50 metrų nuo lietuvių ir lenkų gimnazijų“, – teigiama bendruomenės žinutėje.

LRT.lt primena, kad tai jau ne pirmas kartas, kai bus protestuojama dėl galimo migranto apgyvendinimo tam tikruose šalies rajonuose.

Šį pirmadienį keliolika žmonių prie Vidaus reikalų ministerijos protestavo prieš planus Šalčininkų rajone buvusioje Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje apgyvendinti neteisėtus migrantus.

Jie laikė plakatus su užrašais „Išgirskite Dieveniškių gyventojus!“, „Dieveniškių gyventojų teisių pažeidimui – ne!“, „Mums rūpi saugumas!“.

Kiek vėliau pirmadienį su protesto akciją surengusiais gyventojais susitikti išėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji teigė suprantanti žmonių baimes, tačiau teigė, kad apgyvendinimo vietų pasirinkimas buvo labai menkas.

„Mes užklausėme Turto banko, paprašėme pasiūlyti mums objektus, kuriose galima būtų apgyvendinti tuos žmones. Mus pasiūlė sąrašą, jis buvo ne itin didelis ir ne visos patalpos atitiko kriterijus. Šios patalpos mums labiausiai tiko“, – kalbėjo ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.