Lietuvoje

2021.07.22 15:43

Į raudonąją zoną patekusi Palanga nesutinka su statistika: skaičiai neatspindi tikrosios situacijos

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.22 15:43

Ketvirtadienį į raudonąją zoną patekusios Palangos valdžios atstovai aiškina, kad situacija kurorte iš tiesų nėra tokia bloga, kokią rodo Statistikos departamento pateikiami duomenys. Akcentuojama, kad iš 8 praėjusią parą COVID-19 užsikrėtusių asmenų – tik 1 Palangos gyventojas, o likusieji tiesiog čia poilsiavo.

Ketvirtadienį Palanga pagal užsikrėtimo COVID-19 atvejų rodiklį 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį pateko į raudonąją zoną. Šiuo metu kurorte šis rodiklis siekia 115,7 atvejo.

Praėjusią parą kurorte užfiksuoti 8 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

„Pamatę Statistikos departamento sistemoje 8 naujus susirgimus tikrai situaciją vertiname labai rimtai ir pradėjome visų institucijų klausti, kur tie atvejai yra. Tačiau, kaip matome iki pat pietų, informacijos apie sergančius palangiškius nesulaukėme“, – sakė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

Teigiama, kad iš 8 praėjusią parą užsikrėtusiųjų, kurie yra priskiriami kurortui, tik 1 žmogus yra Palangos gyventojas, o likusieji 7 – ne Palangos miesto gyventojai.

„Jeigu teisingai suprantu sistemą, kaip duomenys atsiranda Statistikos departamente, tai susirgusiųjų skaičius yra dalijamas iš miesto gyventojų skaičiaus ir tada matome tuos didelius, išsipūtusius skaičius, kad Palanga pateko į raudonąją zoną. Tačiau realiai šitas skaičius tikrai neatspindi situacijos Palangoje“, – tvirtino A. Kilijonienė.

Šią problemą Palangos savivaldybės atstovai jau aptarė ir su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Pasak A. Kilijonienės, ministerija žada sistemoje ieškoti būtent kurortams būdingų specifinių dalykų.

„7 žmonės iš tų 8 naujų susirgimų yra ne Palangos miesto gyventojai. Tai yra poilsiautojai, kurie tiesiog nurodė, kad šiuo metu yra Palangoje. Gali būti, kad vakare jau nebus. Realiai sergamumo situacijos mieste tai neatspindi“, – akcentavo savivaldybės administracijos direktorė.

Vis dėlto neneigiama, kad susirgę poilsiautojai yra ir tam tikra grėsmė palangiškiams, tačiau A. Kilijonienė pabrėžė, kad žmonės aktyviai skatinami skiepytis, testuotis. Kol kas daugiau papildomų priemonių, nei taikoma dabar situacijai suvaldyti nenumatoma, vadovaujamasi šiuo metu galiojančiais teisės aktais.

„Aišku, situaciją seksime, bandysime su ministerija toliau kontaktuoti, kad Statistikos departamento pateikiama informacija realiai atspindėtų miesto sergamumo dalykus ir tikrai galėtume objektyviai priimti kažkokias priemones“, – sakė A. Kilijonienė.

Šiuo metu Palangoje yra paskiepyta apie 53,5 proc. gyventojų. Pagal šį rodiklį kurortas rikiuojasi 15 vietoje Lietuvoje tarp visų savivaldybių.

„Skiepijimo tempai buvo šiek tiek sulėtėję, dabar matome kiek didėjančius pasiskiepijančių skaičius. Taip pat dirbame, aktyviai skambiname, bendraujame su įmonių vadovais ir su darbuotojais ir matome tam tikrą pagerėjimą šioje srityje“, – dėstė Palangos savivaldybės administracijos direktorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.