Lietuvoje

2021.07.22 15:01

Dvi pareigūnės įtariamos piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.07.22 15:01

Įtariama, kad dvi pataisos pareigūnės galėjo leisti laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems naudotis įstatymu apribotomis teisėmis, taip pat įsigyti ir turėti draudžiamų daiktų.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai atskleidė, kad dvi Marijampolės pataisos namų Saugumo valdymo skyriaus pareigūnės, dirbusios Kybartų sektoriuje, palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais ir leisdavo bausmę atliekantiems nuteistiesiems naudotis įstatymu apribotomis teisėmis, taip pat įsigyti ir turėti draudžiamų daiktų.

Dėl pareigūnių galimai padarytos nusikalstamos veikos Kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl piktnaudžiavimo. Jei bus įrodyta kaltė, pareigūnėms gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.

Trečiadienį Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai atliko kratas šių pareigūnių namuose ir automobiliuose, kurių metu rasta ir paimta mobiliojo ryšio telefonų, kitų techninių priemonių ir, kaip įtariama, psichiką veikiančios medžiagos. Tai pat jos apklaustos kaip įtariamosios.

Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.