Lietuvoje

2021.07.22 07:28

Migracijos departamentas iki šiol nepatenkino nė vieno neteisėto migranto prieglobsčio prašymo, apie 100 bylų nutraukta jų neberadus

Gabija Narušytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.22 07:28

Su padidėjusiais darbo krūviais susitvarkyti bandantis ir naujų darbuotojų intensyviai ieškantis Migracijos departamentas nepatenkino nė vieno prašymo suteikti prieglobstį iš tų bylų, kuriose suspėta priimti sprendimą.

„Iš tų, kurie atvyko per „žaliąją sieną“, šiuo metu ant stalo guli apie 650 prieglobsčio prašymų, po šios nakties galbūt bus daugiau. Dėl padidėjusio krūvio dabar į 10 darbo dienų niekaip nespėjame, todėl sprendimai šiuo metu priimami per keturias savaites“, – LRT RADIJUI ketvirtadienį sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Trečiadienio vakaro duomenimis, neteisėtai sieną per Baltarusiją kirtusių migrantų šiemet Lietuva sulaukė apie 2200. Tarp spėtų išnagrinėti ir priimti sprendimą bylų kol kas nėra suteiktų prieglobsčio statusų.

„Jau išnagrinėjome virš 200 bylų, sprendimų priėmėme apie 140, visi jie buvo nesuteikti prieglobsčio, dar šiek tiek virš 100 prašymų nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes nebebuvo galimybės susisiekti su prieglobsčio prašytoju“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamentas padidino etatų skaičių ir šiuo metu ieško 56 darbuotojų. Pasak E. Gudzinskaitės, kandidatų atsiranda, tačiau nepakankamai, todėl vietų vis dar yra.

„Suksimės, kiek galėsime. Yra viršvalandžiai, už kuriuos mokame ir tik savanoriškai žmonės dirba, bet ką padarysi. Jeigu pavėluosime per 10 dienų, tai bus procedūrinis pažeidimas ir mano, kaip vadovės, atsakomybė, bet tai, kad terminas pasibaigia, nereiškia, kad procedūra dingsta, vis tiek prašymą reikia išnagrinėti, tai procedūros bus tęsiamos, bet mes tiesiog vėluosime priimti sprendimus“, – sakė Migracijos departamento vadovė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė pataisas, kurios susiaurina neteisėtų migrantų teises, kartu pažymėjęs, kad šio įstatymo trūkumai turi būti ištaisyti artimiausiu metu. E. Gudzinskaitės manymu, patirtis parodys taisytinas vietas, tačiau šiuo metu aiškių įstatymo trūkumų ji sakė nematanti.

„Reikia pasižiūrėti, kaip šis įstatymas veiks ir praktika parodys, kurioje vietoje kas yra negerai. Vakar girdėjau kalbas, kad reikėtų galbūt netgi griežtinti, t.y. eiti į kitą pusę. Aš būčiau linkusi nieko nekeisti, bet žiūrėsime, jeigu reikės, žinoma. Suprantu, kad toks ir yra tikslas – pasižiūrėti, kaip įstatymas šiuo metu veikia“, – LRT RADIJUI sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.