Lietuvoje

2021.07.21 13:58

Teismas nutraukė bylą dėl Plungės rajono mero Klišonio, o pats politikas džiaugiasi: viskas buvo į vienus vartus

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.21 13:58

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutraukė bylą dėl Plungės rajono mero Audriaus Klišonio veiksmų. Kaltinimus sulaužius priesaiką merui metė savivaldybės taryba. Pats meras iškart po sprendimo neslėpė tikėjęsis tokios proceso baigties.

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydama išsiaiškinti, ar Plungės rajono savivaldybės meras A. Klišonis pažeidė įstatymą ir sulaužė priesaiką, kreipėsi savivaldybės taryba.

Tokių įtarimų kilo po to, kai savivaldybėje buvo sudaryta speciali komisija, kuri aiškinosi, ar meras nepadarė tam tikrų pažeidimų, kai jam buvo pavesta sudaryti komisiją ir įvertinti Plungės sporto ir rekreacijos centro vadovo Alvydo Viršilo elgesį.

Tokius kaltinimus, kurie pasiekė teismą, pats A. Klišonis vertino kaip politinę kovą ir bandymą patraukti ne visuomet valdančiajai daugumai palankų merą.

Trečiadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, jog bylą nutraukia. Pats A. Klišonis skelbiant teismo sprendimą nedalyvavo, naujausias žinias jam pranešė jo advokatė.

„Teismas visiškai atmetė tą ieškinį. Jų sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas, nes jie nemato pagrindo šitam ieškiniui. Kalbant futbolo terminais pagal neseniai pasibaigusį čempionatą, tai viskas buvo į vienus vartus“, – netrukus po to kai sužino sprendimą sakė A. Klišonis.

Meras neslėpė tikėjęsis tokio sprendimo, nes teisininkai visą šią istoriją vertino nešališkai. Skandalą, kurio metu buvo iškilusi grėsmė A. Klišoniui netekti savo posto, pats politikas vadina tuščiu politikavimu, neturėjusiu jokio pagrindo.

„Tikiu teisine valstybe ir mūsų teismų sistema, kuriai negalima padaryti įtakos dideliu ekonominiu svoriu, pinigais arba kitais dalykais“, – sakė A. Klišonis.

Tiesa, meras teigė manantis, kad politikai, tarp kurių ir mero tvyro įtampa, gali daryti jam spaudimą ateityje.

„Taip smarkiai gavus per nagus nuo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ta pusė malonumo neturės. Tai neatmetu varianto, kad gali būti daromi vieni ar kiti spaudimai. Galbūt man galbūt per aplinką. Bet manau kad jeigu į šį sprendimą pažiūrės protingai, supras, kad teismui reikia argumentų, faktų, ar yra padaryti pažeidimai. Tai nėra tas politinis veiksmas, kai merai buvo renkami taryboje ir buvo galima daryti jiems įtaką, juos pakeisti, daryti spaudimą. Dabar, kai meras yra renkamas tiesiogiai, tą daryti yra sudėtinga, nes meras turi patį didžiausią dalyką – žmonių palaikymą“, – akcentavo A. Klišonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt