Lietuvoje

2021.07.21 12:06

Nerimas dėl COVID-19 pajūryje – daugėja atvejų, o sergamumo pakilimas užklupo anksčiau, nei tikėtasi

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.21 12:06

Klaipėdos apskrities savivaldybių sergamumo COVID-19 liga rodikliai toliau šauna į viršų. Prasčiausia situacija ne tik apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje išlieka jau vakar į raudonąją zoną patekusioje Klaipėdoje. Epidemiologinius tyrimus atliekantys specialistai skaičiuoja naujus židinius ir prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis į raudonąją zoną pateks ir daugiau savivaldybių.

Trečiadienio duomenimis, Klaipėdoje naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis siekia 124,8. Bendras šalies rodiklis – 39,3 atvejo. Nuo antradienio Klaipėda jau pateko į raudonąją zoną ir pagal sergamumą lenkia visas kitas šalies savivaldybes.

Per parą Klaipėdoje nustatyti 29 nauji ligos atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno teigimu, uostamiestyje užfiksuoti 7 ligos židiniai, antradienį buvo 6.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žiniomis, situacija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra stabili.

„Ten šiu metu guli 22 žmonės. Vakar buvo 20, užvakar – 25. Situacija yra daugmaž besilaikanti tame pačiame lygmenyje. Tai pagrindinis indikatorius, kuris liudija koronaviruso situaciją Klaipėdoje, nėra toks dramatiškas, kaip spalva, kuria nusidažo Klaipėda“, – LRT.lt antradienį sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, dauguma sunkių COVID-19 pacientų, kurie yra gydomi KUL, – nepasiskiepiję ar užsikrėtę delta atmaina.

Situacija prastėja ir Kretingos rajone

NVSC Klaipėdos departamento direktorius R. Grugaliūnas atkreipė dėmesį į Kretingos rajoną, kur sergamumas taip pat pastebimai auga. Šiuo metu šioje savivaldybėje naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis siekia 93,8, fiksuojami 3 ligos židiniai, kurių vienas – gydymo įstaigoje.

Pasak R. Grigaliūno, tikėtina, kad artimiausiomis dienoms Kretingos rajono savivaldybė taip pat pasieks 100 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį ir pateks į raudonąją zoną.

Iš viso Klaipėdos apskrityje skaičiuojama 14 ligos protrūkių uostamiestyje, Klaipėdos rajone, Kretingos rajone ir Palangoje. Per pastarąją parą užfiksuoti 2 nauji protrūkiai Klaipėdoje ir Kretingos rajone.

NVSC vėl auga darbo krūvis

Specialistus neramina ir tai, kad tarp Klaipėdos apskrityje užfiksuotų naujų COVID-19 atvejų vis pasitaiko mutacijų bei greitai plintančių atmainų. Tai, jog padėtis apskrityje tampa vis labiau įtempta, rodo ir NVSC Klaipėdos departamento specialistus vėl užgriuvęs didelis darbo krūvis.

„Birželį buvo po kelis atvejus nustatoma ir tikrai buvo juntama pagerėjusi situacija, tačiau dabar darbo krūvis pastebimai didėja ir jau yra didelis. Praėjusį penktadienį vienai specialistei teko paskambinti 71 žmogui, su juo pakalbėti ir pasiūlyti išsitirti. Kai nustatomos mutacijos ir atmainos, turi būti atlikti dar ir pagilinti tyrimai. Žmonės važiuoja prie jūros, eina į renginius ir nė nesusimąsto, kad kažkas ir vėl nei vakarų, nei savaitgalių nebeturi“, – pasakojo R. Grigaliūnas.

Pašnekovas neslėpė, jog sergamumo pakilimo buvo laukiama rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje, tačiau jis atėjo kur kas anksčiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.