Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.14 11:20

Privalomas priešmokyklinis ugdymas – per 30 tūkst. šešiamečių

BNS 2016.08.14 11:20

Šiemet įvedus privalomą priešmokyklinį ugdymą švietimo ir ugdymo įstaigose rugsėjo 1-ąją laukiama 30 tūkst. 250 šešiamečių.

Kaip BNS informavo Švietimo ir mokslo ministerija, tai yra 556 vaikais daugiau nei pernai. Praėjusiais metais priešmokyklines grupes lankė 98 proc. šešiamečių.

„Apie 30–40 naujų grupių turi atsidaryti, kalbame tik apie 1,8 proc. vaikų, kurie turėtų šį rugsėjį pagal naują įstatymą privalomai ateiti į priešmokyklines grupes“, – BNS sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ji tvirtino, kad užtikrinti tinkamą priešmokyklinukų priėmimą privalo savivaldybės. Kadangi iš jų Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nesulaukė jokių signalų, ministrė mano, kad viskam pasirengta tinkamai ir laiku.

„Mane informavo, kad jokių nusiskundimų iš savivaldybių nėra, jokios informacijos, kad kas nors kur nors stringa nėra, tad darau išvadą, kad viskas parengta“, – sakė A. Pitrėnienė.

Ji pabrėžė, kad įstatymas dėl privalomo priešmokyklinio ugdymo įvedimo nuo 2016-ųjų rugsėjo 1-osios svarstytas ne vienerius metus, todėl tam buvo laiko pasirengti.

Pagal įstatymą, priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina šešeri metai.

Anot ŠMM, priešmokyklinio ugdymo tikslas – padėti vaikui iš skirtingų šeimų sėkmingai pasirengti mokyklai, nes tyrimai rodo, kad nuo to, ar vaikui buvo sėkminga mokyklos lankymo pradžia, didžia dalimi priklauso ir tai, kaip jam seksis mokytis toliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi